Fırat’ın Gazabı ilerliyor
Haberler / 06 Ocak 2017 Cuma Saat 02:28
12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Eyn Îsa’nın 12 kilometre güneybatısında bulunan Reqa’ya bağlı Til Semen kasabasından iki kol şeklinde ilerleyen savaşçılar, iki köy ve iki mezrayı daha özgürleştirdi. Bir kol 14, diğeri 17 kilometrelik bir hatta hakimiyet sağladı. Savaşçıların ilerleyişi sürüyor

Eyn Îsa’nın 12 kilometre güneybatısında bulunan Reqa’ya bağlı Til Semen kasabasından iki kol şeklinde ilerleyen savaşçılar, iki köy ve iki mezrayı daha özgürleştirdi. Bir kol 14, diğeri 17 kilometrelik bir hatta hakimiyet sağladı. Savaşçıların ilerleyişi sürüyor.

QSD komutanlarından Rojda Felat, Reqa’nın batısına dönük operasyona 25 gün önce 2 kol halinde başladıklarını hatırlatarak, “Şimdi Eyn Îsa’da da harekete geçen güçlerimiz de ilerliyor. Güçlerimiz büyük bir moralle DAİŞ işgali altından bulunan alanlara doğru yürüyor” dedi.

DAİŞ’in QSD savaşçıları karşısında duramadığının altını çizen Felat, konuşmasını şöyle sürdürdü: “Onun için birçok yerde hendek kazıyor. Aynı zamanda arkalarında bıraktıkları birçok köye ve eve mayın döşüyorlar. Bomba yüklü araçlarla saldırarak, sonuç almaya çalışıyorlar. Birçok yönteme başvurmalarına rağmen savaşçılarımız karşısında durabilecek güçleri kalmadı. Onlara ait birçok cephaneye de el koyduk. Olumsuz hava koşullarına rağmen güçlerimiz yüzlerce köyü DAİŞ esaretinden kurtardı.

2017 yılında girdiğimiz şu günlerde de güçlerimiz aynı kararlılık ve moralle DAİŞ hedeflerine yönelmeye devam ediyor. 2017 yılının başlangıcı ile birlikte bütün güçlerimizin DAİŞ’in esareti altında bulunan Reqa’yı özgürleştirmesi için harekete geçireceğimizi belirtiyoruz. Halkımıza verdiğimiz sözü tutarak, halkımızı ve topraklarını DAİŞ’ten kurtaracağız. 2017, DAİŞ’in bitirilme yılı olacak.

Biz buradan bir kez daha YPJ olarak söz veriyoruz. DAİŞ’in zulmü altında bulunan ve acı çeken bütün kadınların intikamını alacağız. YPJ’nin bu hamleye katılmasının en büyük nedeni budur. Sadece kadınları özgürleştirmekle kalmayacağız aynı zamanda örgütleyerek, kendilerini savunabilecekleri bir konuma getireceğiz. Artık çetelere karşı silah kaldırabilecek güçleri olacak. DAİŞ tarafından pazarlarda satılan bütün Êzîdî kadınları özgürleştireceğiz. 2017 yılı bölgenin ve Reqa’nın özgürleşme yılı olacak.”

Kürdistan Stratejik Araştırmalar Merkezi

www.lekolin.com - www.lekolin.org - www.lekolin.net – www.lekolin.info -www.navendalekolin.com -http://kursam.org/index.html

TAGS(ETIKETLER): Firat  in  Gazabi  ilerliyor  

Bu Yazıya Henüz Yorum Eklenmemiş.