295 kişiyi katleden DAİŞ’ten sadece 7 kişi ceza aldı
Haberler / 06 Ocak 2017 Cuma Saat 02:01
12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
AKP-Erdoğan rejiminin DAİŞ çetelerine desteği ise hala devam ediyor. AKP-Erdoğan rejimi, Türkiye halkını korku cumhuriyeti ile yönetmek için DAİŞ çete saldırılarına göz yumuyor-lojistik destek sunmaya devam ediyor. DAİŞ, Türkiye’de 18 Mayıs 2015’ten bu yana 9 bombalı saldırı gerçekleştirdi. Saldırılarda toplam 251 kişi hayatını kaybetti, 858 yaralandı

Türkiye’de gerçekleştirdiği saldırılarda 295 kişinin ölümüne, 1000’den fazla kişinin yaralanmasına yol açan DAİŞ’ten bugüne kadar sadece 7 kişi ceza aldı. Türk Adalet Bakanı Bekir Bozdağ’ın CHP’li Sezgin Tanrıkulu’nun soru önergesine verdiği yanıta göre, 19 Temmuz 2016 itibariyle cezaevlerinde yargılanıp ceza almış DAİŞ çete mensubu sadece 7 hükümlü bulunuyor.

Hatırlanacağı üzere Diyarbakır Büyükşehir Belediye Eşbaşkanları Fırat Anlı ve Gültan Kışanak’ın tutuklandığı gün 10 DAİŞ çete üyesi serbest bırakıldı.  Ayrıca Fırat olarak tabir edilen Adıyaman, Malatya, Antep, Maraş kentlerinde DAİŞ çetelerine eleman toplayan ve çocuklarını DAİŞ çetelerine kattıkları için bir çok ismi Emniyete bildiren ailelerin ifadeleri de işe yaramadı ve ailelerin haklarında ifade verdikleri DAİŞ elemanları da sokaklarda hala kol geziyor.

DAİŞ, Türkiye’de 18 Mayıs 2015’ten bu yana 9 bombalı saldırı gerçekleştirdi. Saldırılarda toplam 251 kişi hayatını kaybetti, 858 yaralandı.

AKP-Erdoğan rejiminin DAİŞ çetelerine desteği ise hala devam ediyor. AKP-Erdoğan rejimi, Türkiye halkını korku cumhuriyeti ile yönetmek için DAİŞ çete saldırılarına göz yumuyor-lojistik destek sunmaya devam ediyor.

Kürdistan Stratejik Araştırmalar Merkezi

www.lekolin.com - www.lekolin.org - www.lekolin.net – www.lekolin.info -www.navendalekolin.com -http://kursam.org/index.html

TAGS(ETIKETLER): 295  kisiyi  katleden  DAIS  ten  sadece  7  kisi  ceza  aldi  

Bu Yazıya Henüz Yorum Eklenmemiş.
ÇOK OKUNANLAR
SON YORUMLANANLAR

ARAMA