Avrupa’da AKP-Erdoğan rejiminin taşeron çeteleri iş başında!
İnanç / 03 Ocak 2017 Salı Saat 08:20
12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
AKP’ye bağlı Türk ırkçı grubu Osmanlı Ocakları, Almanya'nın Freiburg şehrine bağlı Müllheim kasabasında faaliyetlerini sürdüren Alevi Kültür Merkezi’nin (AKM) kapısına kırmızı boya ile 'X' işareti ve "Mum söndürün köpekler Osmanlı Ocakları" şeklinde çirkin yazılama yaptı. Almanya’da MİT faaliyetleri yürüttükleri nedeniyle Türk inanç merkezleri, dernekleri halen tartışma konusu

AKP’ye bağlı Türk ırkçı grubu Osmanlı Ocakları, Almanya'nın Freiburg şehrine bağlı Müllheim kasabasında faaliyetlerini sürdüren Alevi Kültür Merkezi’nin (AKM) kapısına kırmızı boya ile 'X'  işareti ve "Mum söndürün köpekler Osmanlı Ocakları" şeklinde çirkin yazılama yaptı.

AKM yöneticileri Müllheim polisine ifade vererek şikayetçi oldu.

AABF de MİT’in hedefinde

Türkiye'de MİT destekli olarak burada faaliyet gösteren Osmanen Germania, Osmanlı Ocakları ve benzeri yakın kurumların desteğiyle Alevi kurumlarına saldırılıyor. Geçtiğimiz günlerde Almanya'da yakalanan kişinin üzerinde isim listesi çıkmıştı. Bu listenin içerisinde AABK Başkanı Hüseyin Mat’ın da adı bulunmaktaydı. Yol TV’nin yayınının kesilmesi ve ardında bu saldırının olması ise dikkat çekici.

Geçtiğimiz haftalarda Almanya’da bir MİT elemanı yakalanmış, ayrıca çok sayıda Alevi ve Kürt kurumuna bu tür saldırılar gerçekleştirilmişti.

Kürdistan Stratejik Araştırmalar Merkezi

www.lekolin.com - www.lekolin.org - www.lekolin.net – www.lekolin.info -www.navendalekolin.com -http://kursam.org/index.html

 

Parveke

TAGS(ETIKETLER): Avrupa  da  AKP-Erdogan  rejiminin  taseron  ceteleri  is  basinda    

Bu Yazıya Henüz Yorum Eklenmemiş.