Fırat'ın Gazabı Hamlesi savaşçıları 2 köyü daha çetelerden temizledi
Haberler / 02 Ocak 2017 Pazartesi Saat 11:53
12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Fırat’ın Gazabı Hamlesi’nin ikinci aşaması kapsamında ilerlemeye devam eden Eylem Odası savaşçıları şiddetli çatışmalar ardından Şalî ve Henhud köylerini DAİŞ çetelerinden temizleyerek özgürleştirdi. Bölgedeki kaynaklar, dört kol biçiminde Rakka’nın batı kırsalını çetelerden kurtarmak için başlatılan operasyonda iki köyün daha özgürleştirildiğini kaydetti

İki gün önce Eyn Îsa’nın 12 km güneybatısından harekete geçen savaşçılar, DAİŞ’ın işgali altındaki kilometrelerce alanda hakimiyet sağlayarak ilerleyişini sürdürüyor. Bu ilerleyiş sonucunda dün gece çetelerin mevzilendiği Şalî köyüne dayanan savaşçılar ve çeteler arasında çatışmaların yaşandığı, gece geç saatlere kadar devam eden şiddetli çatışmalarda en az 3 çetenin öldürülerek köyün özgürleştirildiği kaydedildi.

Köyde arama tarama faaliyetinin başlatıldığı aktarılırken, yürütülen çalışmalarda 2 çete cenazesinin askeri teçhizatlarıyla birlikte savaşçıların eline geçtiği bilgisi paylaşıldı.

Diğer yandan Kadiriyê ve Kerduşan kollarından ilerleyişini sürdüren ve dün stratejik önemdeki Mahmudlî kasabasını özgürleştirdikten sonra Henhud köyüne yönelen savaşçıların da, şiddetli çatışmalar sonrası bu köyü de DAİŞ çetelerinden temizleyerek özgürleştirdiği aktarıldı. Burada yaşanan çatışmalara ilişkin ayrıntılı bir bilgi elde edilemedi.

Kürdistan Stratejik Araştırmalar Merkezi

www.lekolin.com - www.lekolin.org - www.lekolin.net – www.lekolin.info -www.navendalekolin.com -http://kursam.org/index.html

TAGS(ETIKETLER): Firatin  Gazabi  Hamlesi  savascilari  2  koyu  daha  cetelerden  temizledi  

Bu Yazıya Henüz Yorum Eklenmemiş.