KDP’nin Melayîler gurubundan Başurê Kürdistan halkına darbe!
Haberler / 26 Aralık 2016 Pazartesi Saat 11:49
12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Bilindiği üzere KDP aşiret-aile partisi şeklinde hiyerarşik yapıya sahip olmasına rağmen içeresinde illegal grup ve klikler de iktidarın cazibesinden kaynaklı elbette mevcut. KDP içerisinde ‘üst akıl’ olarak bilinen ve deşifre olan Melayîler grubu Başurê Kürdistan halkı ve KDP içerisindeki ‘çatlak sesleri’ kısmak için düğmeye bastı! Melayîler grubunun son hamlesi ile Başure Kürdistan'da takip ve dinleme ağı üzerinden toplum üzerinde tam bir denetim kurulması amaçlanıyor

Tüm Telefon Hatları Dinleme Altında

KDP’nin içerisinde bilindiği üzere çok sayıda grup ve klik mevcut. Bu gruplaşmalardan biri de Melayîler olarak bilinen ve deşifre olan grubun Başurê Kürdistan halkı üzerinde etkisini arttırmak için yeni yöntemler geliştirdiği ortaya çıktı.

Asayiş kontrolleri, trafik polisleri ve GSM operatörlerine hakim oldukları düşünülen Melayîler grubunun çok sayıda talimat dağıttığı yerel kaynaklar tarafından belirtiliyor. Başurê Kürdistan’da cep telefonu kullanıcılarının telefonlarını, belli kavramsal verilerle tarayacakları belirtilen grubun, “Heval, arkadaş, çiya, gerilla, HPG” gibi kavramları kullanan telefonları otomatik dinlemeye alacakları belirtilirken, ‘Barzani, Mesud, Neçirvan, Mesrur’ gibi özel isimleri de telaffuz etmeleri durumunda KDP’ye yakınlıkları veya karşıtlarının araştırma konusu yapılacağı kaydediliyor.

Asayiş Kontrolleri ve Polis Yetkileri Arttırıldı!

Sadece telefon dinlemesiyle değil eş zamanlı olarak asayiş kontrollerinin artırılması planlanıyor. Hem üniformalı elemanların sayısında artış yapılacak, hem sivil asayişlerde. Özellikle trafik polisleri ile ilgili hususta önümüzdeki 6 aylık sıkı denetim için karar alındığı Mesrur Barzani’nin konu ile ilgili asayiş birimlerinde özel toplantılar gerçekleştirdiği belirtilenler içerisinde yer alıyor. Alınan kararlar doğrultusunda ayrıca polislerin yetkilerinde de arttırıma gidilerek, polise bağırmanın ve kızmanın cezası 6 ay, fiziki müdahale 5 yıl hapis cezası olarak belirlendi.

Halkın Tepkisinden Korkuyor!

Başurê Kürdistan’da uzun süredir devam eden siyasi ve ekonomik krizden kaynaklı iktidar pekiştirmesi peşinde olan Mesut Barzani’nin, halktan gelebilecek tepkinin önünü almak için çok sayıda uygulamayı daha devreye koyma hazırlığında ve toplum üzerinde tam bir denetim mekanizması kurulması çabası içerisinde olunduğu belirtiliyor.

Kürdistan Stratejik Araştırmalar Merkezi

www.lekolin.com - www.lekolin.org - www.lekolin.net – www.lekolin.info -www.navendalekolin.com -http://kursam.org/index.html

TAGS(ETIKETLER): KDP  nin  Melayiler  gurubundan  Basure  Kurdistan  halkina  darbe    

Bu Yazıya Henüz Yorum Eklenmemiş.