Binali Yıldırım’dan Kuzey Suriye’deki işgale yeni kılıf!
Haberler / 24 Aralık 2016 Cumartesi Saat 13:11
12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
AKP/Erdoğan rejiminin Suriye’deki işgal saldırılarını meşru kılma çabaları devam ediyor. Kendi askerlerinin dahi bölgede varlıklarını meşru kılmak için göz göre göre yakılmasına hiç sesini çıkarmayan AKP-Erdoğan rejimi, işgale kılıf üstüne kılıf aramakla meşgul

Suriye ve Irak’ta süren savaşa dair konuşan Türk başbakanı Binali Yıldırım, “Fırat Kalkanı başladıktan sonra Türkiye bölgede işin içine tam anlamıyla girdi” diyerek Kuzey Suriye’deki varlıklarını meşru kılmaya çalıştı.

Türk Başbakan Binali Yıldırım, Türkiye’de yaşanan siyasi ve ekonomi istikrarsızlığı Bakurê Kürdistan ve Rojava’da yaşanan gelişmelerin sonucu olduğunu iddia ederek buna müdahale için “Fırat Kalkanı başladıktan sonra Türkiye bölgede işin içine tam anlamıyla girdi” dedi.

Cerablus, Minbic ve son olarak dün Bab bölgesinde gerçekleştirdiği sivil katliamlarını görmezden gelen başbakan Kuzey Suriye’deki sivillerin can ve mal güvenliğini sağlamak için “Fırat Kalkanı” işgal operasyonunu başlattıklarını ileri sürdü.

Kürdistan Stratejik Araştırmalar Merkezi

www.lekolin.com - www.lekolin.org - www.lekolin.net – www.lekolin.info -www.navendalekolin.com -http://kursam.org/index.html

 

TAGS(ETIKETLER): Binali  Yildirim  dan  Kuzey  Suriye  deki  isgale  yeni  kilif    

Bu Yazıya Henüz Yorum Eklenmemiş.
ÇOK OKUNANLAR
SON YORUMLANANLAR

ARAMA