AKP-Erdoğan rejim darbesi sürüyor DBP’li 3 belediye daha gasp edildi
Haberler / 24 Aralık 2016 Cumartesi Saat 13:02
12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
AKP-Erdoğan rejiminin DBP’li belediyeleri gasp operasyonları devam ediyor. Seçim ile kazanamayan Erdoğan-AKP rejimi, Bitlis’te belediye eşbaşkanları tutuklanan Hizan, Mutki ve Yolalan belediyelerine kayyum atadı. Akdeniz Belediyesi Eşbaşkanı Yüksel Mutlu ve beraberinde gözaltına alının 22 kişi adliyeye götürüldü

DBP Hizan, Mutli ve Yolalan belediyeleri eşbaşkanlarının tutuklanmaları üzerine her üç belediyeye kayyum atandı. Hizan ve Yolalan Belde belediyelerine Hizan Kaymakamı Bület Hamitoğlu, Mutki Belediyesi’ne ise İlçe Kaymakamı Mehmet Kılıç kayyum olarak atandı.

Hizan Belediye Eşbaşkanı İhsan Uğur, Mutki Belediye Eşaşkanı Özcan Birlik ve Yolalan Belde Belediye Eşbaşkanı Felemez Aydın, 14 Aralık’ta düzenlenen siyasi soykırım operasyonunda gözaltına alınmıştı.

Her üç eşbaşkan da 20 Aralık’ta çıkarıldıkları mahkemece “örgüt üyesi olmak” ve “örgüte yardım ve yataklık etmek” iddiasıyla tutuklanmıştı.

Yüksel Mutlu ve 21 kişi adliyeye çıkarıldı

Siyasi soykırım operasyonlarında gözaltına alınan Akdeniz Belediye Eşbaşkanı Yüksel Mutlu’nun da aralarında bulunduğu 22 kişi adliyeye sevk edildi.

Mersin’de 12 Aralık'ta HDP’ye yönelik yapılan soykırım operasyonlarında gözaltına alınan aralarında kayyum atanan Akdeniz Belediyesi Eşbaşkanı Yüksel Mutlu, HDP İl Başkanı Sadun Doğan ile HDP eski İl Başkanı Selman Günbat'ın da bulunduğu 22 kişi, Mersin Adliyesi’ne sevk edildi.

Bu arada Akdeniz Belediye Eşbaşkanı M. Fazıl Türk ile birlikte 46 kişi hakkında ise arama kararı bulunuyor.

Berken Sipan

Kürdistan Stratejik Araştırmalar Merkezi

www.lekolin.com - www.lekolin.org - www.lekolin.net – www.lekolin.info -www.navendalekolin.com -http://kursam.org/index.html

 

TAGS(ETIKETLER): AKP-Erdogan  rejim  darbesi  suruyor  DBP  li  3  belediye  daha  gasp  edildi  

Bu Yazıya Henüz Yorum Eklenmemiş.
ÇOK OKUNANLAR
SON YORUMLANANLAR

ARAMA