AKP-Erdoğan rejiminin ‘ihraç edilen’ çeteleri sosyal medyada boy gösteriyor
Haberler / 19 Aralık 2016 Pazartesi Saat 07:42
12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Erdoğan rejiminin sosyal medya üzerindeki baskılarının nedeni gün be gün ortaya çıkmaya devam ediyor. Çete devşirmek için Kafkasları ikinci yurt haline getiren Erdoğan-AKP rejimine ait askerlerin fotoğrafları her gün sosyal medyada yayılıyor

Lekolin.org sosyal medya hesaplarına günlerdir Kafkas kökenli çetelere ait fotoğraf, görüntü ve kimliklerin ekran görüntüleri gönderiliyor. Fotoğraflarda yer alanların Orta Asyalı oldukları ve Türk askerleri içerisinde görev yaptıkları görülüyor.  

24 Temmuz 2015’ten bu yana süren insan sevkiyatı

Hatırlanacağı üzere DAİŞ çetelerinin ikmal merkezi olarak kullanılmaya başlayan Türki cumhuriyetlere ait yurttaşlar 24 Temmuz 2015 sonrasında yoğunluklu olarak Bakurê Kürdistan’a sevk edilmeye başlandı, binleri aşan aileler Bitlis, Ahlat, Van, Diyarbakır, Cizre gibi merkezlerdeki TOKİ konutlarına yerleştirilmeye başlandı. AKP-Erdoğan rejimi Türki yurttaşları öncelikli olarak Kürdistan’ın demografyasını değiştirmek ve buradaki tabanını güçlendirmek gibi amaçlarla yerleştirirken elbette Rojava, Bakurê Kürdistan gibi merkezlerdeki işgal savaşlarında da bu ailelerin gençlerini kullanıyor.

Yaygınlaşıyor…

Sosyal medyada yer alan Susluhan Korkmaz isimli bir gencin fotoğraflarında komanda ve takım şeklinde görülen ve Asya, Doğu Türkistan gibi merkezlere ait gençlerden oluştuğu bariz karelere yansıyor. Bu gençlerin özel kuvvet elemanı olduğu düşünülüyor.

Cemil Korkmaz’a ait Komando Uzman Erbaş aday başvuru formu ile birlikte başvuru için yapılan sağlık kontrolü belgesi yanı sıra Korkmaz’a ait belgede 54685371122 TC Kimlik numarası de yer alıyor. Cemil Korkmaz adına Uzman Erbaş adayı olarak düzenlenen bu belge, K. K. Per. İşlem Daire Başkanlığı’ndan verilmiş.

Son günlerde sosyal medyada artış göstermeye başlayan bu vb paylaşımların ise yaygınlaşması dikkat çekiyor.

Kürdistan Stratejik Araştırmalar Merkezi

www.lekolin.com - www.lekolin.org - www.lekolin.net – www.lekolin.info -www.navendalekolin.com -http://kursam.org/index.html

 

TAGS(ETIKETLER): AKP-Erdogan  rejiminin  ihrac  edilen  ceteleri  sosyal  medyada  boy  gosteriyor  

Bu Yazıya Henüz Yorum Eklenmemiş.
ÇOK OKUNANLAR
SON YORUMLANANLAR

ARAMA