Erdoğan talimat verdi Soylu işaret fişeği çaktı: Kürtleri linç kampanyası başladı!
Haberler / 16 Aralık 2016 Cuma Saat 12:14
12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
İstanbul, Beşiktaş’ta TAK’ın eylemlerinin hemen ardından Türk Cumhurbaşkanı Erdoğan talimat verdi Türk Bakan Soylu ise Kürt linçleri için işaret fişeğini çaktı. Hemen ardından HDP-DBP bürolarına, Kürt kökenli üniversite öğrencisi ve işçilere saldırılar çığ gibi büyürken, yerel kaynaklar HDP’ye düzenlenen saldırılarda AKP polisleri ve saldırganların ortak çalıştıklarını belirtiyor

İstanbul'da yaşanan bombalı eylemlerin hemen ardından Türkiye illerinde Kürt yurttaşlara yönelik saldırılar artarken, geçtiğimiz pazar günü Afyon'da piknik yapmak için mesire alanına giden Kocatepe Üniversitesi'nde okuyan 13 Kürt öğrencinin piknik yaptığı parkı basan polis tarafından 40-45 dakika boyunca darp edildiği ortaya çıktı.

40-45 dakika boyunca darp edildiklerini belirten öğrenciler, güvenliklerinden endişe ettikleri için herhangi bir suç duyurusunda bulunamadıklarını bir çok arkadaşlarının yaralandığını belirtiyor.

Polisin nöbet tuttuğu HDP binasına 3'üncü saldırı!

HDP İskenderun ilçe binası 14 Kasım’dan bu yana 3’üncü kez kimliği “belirsiz kişi veya kişiler” tarafından saldırıya uğradı. Daha önce iki kez saldırıya uğradığı için önünde polisin 24 saat nöbet tuttuğu ilçe binası dün gece yine saldırıya uğradı. Saldırganlar parti binasını taşlayarak uzaklaşırken, binanın camları kırıldı. Saldırı sonrası inceleme yapan polisler, daha sonra parti binasından ayrıldı.

Saldırganlar serbest bırakılıyor!

HDP Gültepe Mahalle temsilciliği de daha önce kimliği belirsiz kişi ya da kişilerce molotofkokteyli atılarak ateşe verilmişti. 14 Kasım'daki saldırıyı gerçekleştiren fail yakalandıktan sonra serbest bırakılmıştı.

Yerel kaynaklar: Polis-saldırganlar ortak çalışıyor!

Yerel kaynaklar, HDP binalarına yapılan saldırıların AKP-Erdoğan rejim polisleri ve saldırganların ortaklaşa gerçekleştirildiğini belirtiyor.  

Kürdistan Stratejik Araştırmalar Merkezi

www.lekolin.com - www.lekolin.org - www.lekolin.net – www.lekolin.info -www.navendalekolin.com -http://kursam.org/index.html

 

TAGS(ETIKETLER): Erdogan  talimat  verdi  Soylu  isaret  fisegi  cakti  Kurtleri  linc  kampanyasi  basladi    

Bu Yazıya Henüz Yorum Eklenmemiş.
ÇOK OKUNANLAR
SON YORUMLANANLAR

ARAMA