DAIŞ çetesi ailesiyle birlikte teslim oldu
Haberler / 13 Aralık 2016 Salı Saat 13:06
12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Ebu Fehed El-Şami isimli DAIŞ çetesi, ailesiyle birlikte Fırat’ın Gazabı savaşçılarına teslim oldu. Raqqa’nın batısına 55 km uzaklıktaki Bir Şelal ve Bir Um Selîm köylerini özgürleştirdikten sonra savaşçılar Ecac ve Sefaxîr köylerine yönelmişti, DAİŞ çetelerinden temizlenen köyde çete savaşçılara teslim oldu

10 Aralık’ta Raqqa’nın batısını kenti kuşatmak için Fırat’ın Gazabı Hamlesi Eylem Odası savaşçıları tarafından hamlenin ikinci aşaması başlatıldı. Hamlenin başlamasıyla birlikte DAIŞ çetelerini korku ve telaş sararken, kendi aralarında da kopuşların çıktığı belirtildi. Yine çeteler arasında kaçışların da yaşandığı gelen bilgiler arasında.

Öte yandan Eylem Odası savaşçıları, dört gündür devam eden operasyonlarda bazı çetelerde esir alındı. Dün (12 Aralık) sabah saat 10.30 dolaylarında Eylem Odası savaşçıları, DAIŞ’ın işgalindeki Tişrîn’in 30 km güneydoğusunda, Raqqa’nın batısına 55 km uzaklıkta bulunan Bir Şelal ve Bir Um Selîm köylerini özgürleştirilmesinin ardından, bu köylere bir km uzaklıktaki Ecac ve Sefaxîr köylerine yöneldi. DAIŞ çetelerinden temizlenen köyde bir çete savaşçılara teslim oldu.

Ailesi ile birlikte teslim olan Ebu Fehed El-Şami isimli çete silah ve tüm mühimmatını da Eylem Odası savaşçılarına teslim ettiği bildirildi.

Kürdistan Stratejik Araştırmalar Merkezi

www.lekolin.com - www.lekolin.org - www.lekolin.net – www.lekolin.info -www.navendalekolin.com -http://kursam.org/index.html

 

TAGS(ETIKETLER): DAIS  cetesi  ailesiyle  birlikte  teslim  oldu  

Bu Yazıya Henüz Yorum Eklenmemiş.
ÇOK OKUNANLAR
SON YORUMLANANLAR

ARAMA