Beşiktaş'taki bombalı eylemleri TAK üstlendi
Haberler / 11 Aralık 2016 Pazar Saat 15:52
12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Beşiktaş'ta dün akşam Vodafone Arena ve Maçka Parkı yakınlarında polisleri hedef alan ve 30’u polis 38 kişinin öldüğü bombalı saldırıları TAK üstlendi. TAK, resmi sitesinde yayınladıkları açıklama ile eylemleri üstlenirken, düzenlenen eylemlerin Ş. Tirej İntikam Timi tarafından iki fedai savaşçı ile gerçekleştirildiğini duyurdu

İstanbul'da dün akşam Beşiktaş Vodafone Arena ve Maçka Parkı yakınlarında gerçekleştirilen bombalı eylemleri Teyrêbazên Azadiya Kürdistan (TAK) üstlendi. Konuya ilişkin resmi sitelerinde yaptıkları açıklamada, 10 Aralık'ta saat 22.30 sıralarında İstanbul Vodafone Arena Stadyumu ile Maçka Parkı'nda eş zamanlı saldırıların birimleri tarafından gerçekleştirildiği duyurdu.

“10 Aralık 2016 tarihinde saat 22:30’da İstanbul Vodafone Arena Stadyumu ve Maçka’daki eş zamanlı eylemi Ş. Tirej İntikam Timimiz gerçekleştirmiştir. 100’e yakın polis öldürüldüğü, yüzlercesinin de yaralandığı bu eylemde 2 fedai yoldaşımız kahramanca şehid olmuşlardır. Bu yoldaşların bilgilerini önümüzdeki günlerde paylaşacağız.”

TAK, Türk halkının eylemlerinde direk hedef olmadığını belirtirken, “Nitekim Ş. Tirej İntikam Timi büyük bir titizlikle bu eylemi gerçekleştirmiştir. Ancak Başkan Apo’nun tutsaklığı devam ederken, TC-AKP faşizmi Kürdistan’da her gün analara işkence yaparken, genç kızların cenazeleriyle oynarken, çocukları katlederken Türkiye’de rahat bir yaşamın sürdürülebileceği beklenmemelidir. Türkiye Halklarının bu faşizme artık dur demesi gerekmektedir. Çünkü bu kaostan sadece AKP faşizmi sorumludur” denildi.

Kürdistan Stratejik Araştırmalar Merkezi

www.lekolin.com - www.lekolin.org - www.lekolin.net – www.lekolin.info -www.navendalekolin.com -http://kursam.org/index.html

 

TAGS(ETIKETLER): Besiktastaki  bombali  eylemleri  TAK  ustlendi  

Bu Yazıya Henüz Yorum Eklenmemiş.
ÇOK OKUNANLAR
SON YORUMLANANLAR

ARAMA