Kılıçdaroğlu: Ne kadar başka doları var?
Haberler / 11 Aralık 2016 Pazar Saat 11:47
12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Hiçbir zaman döviz hesabının olmadığını belirten Cumhuriyet Halk Partisi Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Türk Cumhurbaşkanı Erdoğan'ı eleştirerek, "Türk Lirası'na güvenmediği için 200 bin dolar olarak tutuyordu, sonra dolarları Türk Lirası’na çevirdi. Ne kadar başka doları var onları da bilmiyoruz” dedi

Basındaki Tek Sesliliğe Eleştiri!

Kılıçdaroğlu, AKP-Erdoğan’ın medya üzerindeki tek sesliliğine ilişkin olarak ise “Ben gazeteciyi susturacağım, haber yapmayacak, yazı yazmayacak, benim düşündüğüm gibi haber yapmıyor. Böyle bir demokrasi olmaz" dedi.

‘Türkiye’nin Durumu Pek Parlak Değil’

Döviz artışına ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın “döviz bozdurun” çağrılarına ilişkin ise Kılıçdaroğlu, “Dünyadan koptuk. Ekonomi nasıl gidiyor bilmiyoruz. Siz daha iyi biliyorsunuz. Siz bizzat yaşıyorsunuz. Türkiye'nin durumu pek parlak değil. Kendisine yakın iş adamlarına çağrıda bulunması lazım. Kendisine yakın iş adamlarının dünya kadar dolarları var. Yurt dışında paraları var. Onları getirmesi lazım. Köprü, otoyol geçişlerini en son yaptıkları metro ihalesini Türk Lirası'na dönüştürmeleri lazım" diye konuştu.

‘Ne Kadar Başka Doları Var’

Türk Cumhurbaşkanı Erdoğan'ı eleştiren Kılıçdaroğlu, "Türk Lirası'na güvenmediği için 200 bin dolar olarak tutuyordu. Biz dile getirdikten sonra dolarları Türk Lirası’na çevirdi. Ne kadar başka doları var onları da bilmiyoruz. Çocuklarının ne kadar doları var bilmiyoruz. Çünkü Bilal Erdoğan'ın 30 milyon Euro'yu nasıl erittiğini öğrendik bir şekilde" şeklinde konuştu.

 

Kürdistan Stratejik Araştırmalar Merkezi

www.lekolin.com - www.lekolin.org - www.lekolin.net – www.lekolin.info -www.navendalekolin.com -http://kursam.org/index.html

 

TAGS(ETIKETLER): Kilicdaroglu  Ne  kadar  baska  dolari  var  

Bu Yazıya Henüz Yorum Eklenmemiş.