Erdoğan yine renk değiştirdi: turkuaz
Haberler / 11 Aralık 2016 Pazar Saat 11:37
12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Turkuaz yani cam mavisi rengi daha çok Akdeniz esintisi hatırlatır insanlara ve psikiyatride de hastaları sakinleştirmek için kullanılan iki renkten (yeşil ve cam mavisi) biridir. Sık sık yeşil, kırmızı ve beyaz olmak üzere bir çok rengi temsil ettiklerini belirten Türk Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın yeni rengi ise turkuaz

Türk lirasının dolar karşısında düşüşü üzerinden konuşan Türk Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan, döviz yerine TL’nin kullanılmasına ilişkin "Bizim milli rengimiz turkuazdır. Turkuazla kırmızı arasında fark yoktur ha” dedi. Erdoğan, “IMF anlaşma formülü”nü gündeme getirenler için de “Vatana ihanet ediyorlar” diye hitap etmişti.

AKP-Erdoğan’ın Medyada Tek Renkli Macerası Turkuaz İle Başladı!

Turkuaz yani cam mavisi rengi psikiyatride de hastaları sakinleştirmek için kullanılan iki renkten (yeşil ve cam mavisi) biridir. Sık sık yeşil, kırmızı ve beyaz olmak üzere bir çok rengi temsil ettiklerini belirten Türk Cumhurbaşkanı Erdoğan yine renk değiştirerek ‘milli rengimiz turkuazdır’ diye açıkladı. Turkuaz, AKP-Erdoğan saltanatının medyasının havuzunu oluşturmak için 2007’de ATV grubunun kendileri tarafından satın alınarak medya camiasına soyunarak bugüne kadar Türkiye’yi getirdikleri tek renkli gazeteciliğin rengini temsil ediyor.  

‘Milli Rengimiz Turkuaz’


Peki Türk Cumhurbaşkanı Erdoğan turkuaz rengine ilişkin neler söylemişti: “Turkuaz gençliği karşımda görünce gönlüm açılıyor. Çünkü turkuaz bizim milli rengimizdir ve şöyle lugatta da neler getirip götürdüğünü görürseniz nasıl bir gönül huzuru sağladığını görürsünüz.” 

Kürdistan Stratejik Araştırmalar Merkezi

www.lekolin.com - www.lekolin.org - www.lekolin.net – www.lekolin.info -www.navendalekolin.com -http://kursam.org/index.html

 

TAGS(ETIKETLER): Erdogan  yine  renk  degistirdi  turkuaz  

Bu Yazıya Henüz Yorum Eklenmemiş.
ÇOK OKUNANLAR
SON YORUMLANANLAR

ARAMA