Amed'de boşaltılmak istenen yurda özel harekatçılar mı yerleştirilecek?
Haberler / 08 Aralık 2016 Perşembe Saat 08:18
12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Amed Büyükşehir Belediyesi tarafından üniversite öğrencilerinin yaşadığı yurt sıkıntısına yönelik 390 kişilik kapasiteye sahip kız öğrenci yurdunu hizmete koydu. Belediyeye atanan kayyımın ardından ise öğrencilerin yurttan çıkarılacağını ve yerlerine özel harekât polislerinin yerleşeceği belirtiliyor

Amed Büyükşehir Belediyesi, üniversite öğrencilerinin yurt sıkıntısını çözmek için 2 yıl önce temelini attığı kız öğrenci yurdunu bu yılki eğitim öğretim yılına yetiştirdi. 390 kişilik kapasiteye sahip olan yurt, öğrenciler için kolaylık olsun diye merkezde yapıldı. Yurtta en önemli bölümlerden biri ise engelli olan öğrencilere özel odaların yapılması ve öncelik olarak da maddi durumu iyi olmayan öğrencilere yer verilmesiydi. Yurtta 136 oda, yemekhane, kütüphane, bilgisayar odası, kantin, etüt odası, ütü odaları, çamaşırhane, ziyaretçi odası, mutfak, revir, müşahede odası, terzi, sığınak ve teras mevcuttu.

Fakat Amed Büyükşehir Belediyesi’ne atanan kayyımın ardından öğrenciler yurttan çıkarılmak isteniyor. Öğrenciler, yurttan çıkarılacaklarını ve yurda özel harekât polislerinin yerleştirileceğini söylüyor.

‘Yurdumuza Özel Harekat Polisleri Yerleştirilecek’

Atanan kayyumun genel sekreterinin ilk hafta öğrencilerle toplantı yaptığını belirten öğrenciler, sıcak su problemlerinin olmamasına rağmen yurtta kayyum tarafından sorun aranmaya ve sorunlar giderilmezse kendilerini KYK yurduna göndereceklerini ifade ettiklerini belirtiyor.  Kayyum genel sekreterinin kesin ifadelerle, öğrencileri yurttan çıkarmayı planladıklarını ve kendilerine bir sürü gerekçe gösterildiğini belirten öğrenciler yurtlarından ayrılmak istemediklerini kaydediyor. Öğrenciler, kendilerinin yerine ise yurda özel harekat polislerinin yerleştirilmek istendiğini kaydediyor.

Kürdistan Stratejik Araştırmalar Merkezi

www.lekolin.com - www.lekolin.org - www.lekolin.net – www.lekolin.info -www.navendalekolin.com -http://kursam.org/index.html

 

TAGS(ETIKETLER): Amedde  bosaltilmak  istenen  yurda  ozel  harekatcilar  mi  yerlestirilecek  

Bu Yazıya Henüz Yorum Eklenmemiş.