Heşd el Şeebî milis sayısını artırıyor
Haberler / 29 Kasım 2016 Salı Saat 18:32
12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Irak Parlamentosunun Heşd el Şeebî’yi resmi milis gücü olarak kabul etmesinin ardından Heşd el Şeebî güçleri Kerkük’teki güçlerini artırmaya başladı. Heşd el Şeebî güçlerinin Kerkük sorumlusu Hacî Îmad Elî, “Kerkük merkezine gönderilecek güçlerimiz, diğer güçlerimizin yanında ve birkaç noktada daha konumlandırılacak.” diye konuştu

Irak Parlamentosunun Heşd el Şeebî’yi resmi bir güç olarak kabul etmesinden sonra Heşd el Şeebî güçleri Kerkük’teki güçlerini artırmaya başladı.

Heşd el Şeebî güçlerinin Kerkük sorumlusu Hacî Îmad Elî konuya ilişkin ajansımıza bir açıklamada bulunarak, güçlerinin Beşîr köyü ve Taze’de konumlandıklarını belirtti. Elî, “Kerkük’te de güçlerimiz var. Ancak Kerkük’teki güçlerimizi artırma kararı da var. Kerkük merkezine gönderilecek güçlerimiz, diğer güçlerimizin yanında ve birkaç noktada daha konumlandırılacak.” dedi.

Elî, güçlerinin artırılmasına dönük amaçlarını da DAİŞ’in kontrolünde bulunan Hewice ve Zap bölgesine yönelik olası bir operasyonun hazırlıkları için artırdıklarını belirtti.

Irak Parlamentosu 26 Kasım’da gerçekleştirmiş olduğu oturumda Heşd el Şeebî güçlerini resmi olarak tanımıştı.

Kürdistan Stratejik Araştırmalar Merkezi

www.lekolin.com - www.lekolin.org - www.lekolin.net – www.lekolin.info -www.navendalekolin.com -http://kursam.org/index.html

TAGS(ETIKETLER): Hesd  el  Seebi  milis  sayisini  artiriyor  

Bu Yazıya Henüz Yorum Eklenmemiş.
ÇOK OKUNANLAR
SON YORUMLANANLAR

ARAMA