Ambulanslarla ‘yaralı’ adı altında DAİŞ-El Nusra çeteleri Türkiye’ye taşınıyor
Haberler / 28 Kasım 2016 Pazartesi Saat 13:52
12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Rojava’ya yönelik saldırıların boyutu artış gösterirken son haftalarda aslında hiç dikkat çekmeyen boyutta Suriye’den Türkiye’ye asker-sivil yaralı sevkiyatı yapılıyor. Peki ‘yaralı asker-sivil’ adı altında Suriye’den getirilenler kimler

TC-Erdoğan rejimi, Rojava’da kantonların birleşmesini engellemeye yönelik başlattığı Fırat Kalkanı Harekatı’nda sadece kantonların birleşmesi değil DAİŞ çeteleri içerisinde emir-yönetici düzeyinde yerleştirdiği MİT unsurlarının tahliyesi ve devir işlemlerini de yürütüyor. Çok boyutlu olarak ele alınabilecek Fırat Kalkanı Operasyonu adı altında Rojava’ya yönelik saldırı furyası çok boyutlu sürerken son haftalarda Suriye’den ‘yaralı asker ve sivil’ adı altında Türkiye’ye çok sayıda ambulans  ile sevkiyat yapıldı.

Yüzlerce DAİŞ-El Nusra Çete Üyesi ‘Yaralı Asker-Sivil’ Adı Altında Türkiye’de

Antep’te 112 Acil Servisinde çalışan ve ismini vermek istemeyen bir sağlık personelinden elde edilen bilgilere göre son haftalarda yüzlerce DAİŞ-El Nusra çete üyesi ‘yaralı asker-sivil’ adı altında önce Kilis’e ardından da Antep merkeze götürüldü.

Sağlık personeli, “Aslında sınıra göreve giden arkadaşlarımız yaralıların askere benzemediklerini söylüyorlardı ancak benim vardiyam hiç yaralı sevkiyatı için denk gelmemişti. Bir gece yarısı 4 ambulans ile yola çıktık, ilk ambulansta bende vardım. Askerler yaralı ve ajite haldeydi seyir halinde de müdahale ediyor, moral veriyorduk ancak diğer ambulanslar hemen ardımızdaydı. Hastanenin acil servisine ilk biz giriş yaptık ve gazeteciler çekim yaptı fakat diğer ambulanslar ise kameraların çekim yapmasını bitirmelerinden sonra girişi kapısına neredeyse sıfır kaldıktan sonra kapılarını açtı.”

‘Üzerlerinde Askeri Kamuflaj Vardı Ama Türk Askeri Değillerdi!’

“Üzerlerinde askerlerin kamuflaj kıyafetlerine benzer kıyafetler vardı tam asker gibi değillerdi. Yani en azından askerleri tanıyabiliyoruz, bunlar ise Türk askeri değillerdi. Yaralı olmaları konusunda da  kamuflajlı bu insanlar ambulanslardan kendileri indiler ve Kilis’ten sonra Antep’e yine ambulanslarla götürüldüler. Fakat Antep’ten sonra nereye götürüldükleri konusunda bir bilgim yok” diye konuştu. Sağlık personeli ‘yaralı asker-sivil’ adı altında çok sayıda kişinin 112 Ambulansları ile Türkiye’ye taşındığını gördüğünün altını çiziyor.

Türk Silahlı Kuvvetlerinin, resmi açıklamalarında Fırat Kalkanı Operasyonu kapsamında Suriye’de yaralanan ve Kilis’e tedaviye getirilen Türk askerlerinin sayısı ise yalnızca 16 olduğu belirtilmesi ise dikkat çekiyor.

Berken Sipan

Kürdistan Stratejik Araştırmalar Merkezi

www.lekolin.com -www.lekolin.org - www.lekolin.net –www.lekolin.info -www.navendalekolin.com -http://kursam.org/index.html

 

TAGS(ETIKETLER): Ambulanslarla  yarali  adi  altinda  DAIS-El  Nusra  ceteleri  Turkiye  ye  tasiniyor  

Bu Yazıya Henüz Yorum Eklenmemiş.
ÇOK OKUNANLAR
SON YORUMLANANLAR

ARAMA