Aldar Xelîl: Minbic’deki saldırılarla DAIŞ’a nefes aldırtılmaya çalışıyor
Haberler / 21 Kasım 2016 Pazartesi Saat 16:16
12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Türk askerleri, Minbic’in batısındaki Îlan, Şêx Nasir ve Qurtwêran köylerini füzelerle vuruyor. Yoğun şekilde vurulan Îlan köyünde çok sayıda sivilin olduğu öğrenildi. TEV-DEM Yürütme Kurulu üyesi Aldar Xelîl, Türk askerlerinin Minbic’e dönük saldırılarının Türk devleti ve DAIŞ çetelerinin Türkiye destekli çeteler eliyle gerçekleştirdiğini belirtti

Rojava’da işgalci pozisyonda bulunan Türk askerleri ve çetelerinin Minbic Askeri Meclisi savaşçılarının olduğu alanlara yönelik kara saldırıları devam ediyor. Minbic Askeri Meclisi savaşçılarının, saldırılara karşılık vermesi sonucunda şiddetli çatışmalar yaşanıyor.

Aldar Xelîl: Minbic’deki saldırılarla DAIŞ’a nefes aldırtılmaya çalışıyor!

TEV-DEM Yürütme Kurulu üyesi Aldar Xelîl, Türk askerlerinin Minbic’e dönük saldırılarının Türk devleti ve DAIŞ çetelerinin Türkiye destekli çeteler eliyle gerçekleştirdiğini belirtti.

Türk savaş uçakları, Minbic Askeri Meclisi savaşçılarının bulunduğu noktalarına saldırdı. Saldırılar sonucunda bir Minbic Askeri Meclisi savaşçısı şehit düştü, 3 savaşçı da yaralandı.

TEV-DEM Yürütme Kurulu üyesi Aldar Xelîl, resmi twitter hesabından yaptığı açıklamada, Türk işgal güçlerinin Minbic’e dönük saldırılarını Türk devleti ve DAIŞ çetelerinin Türkiye destekli çeteler eliyle gerçekleştirdiğinin altını çizdi.

Xelîl, saldırıların Suriye ve Rojava’daki çete gruplarının son nefeslerini vermeye başladıkları bir zaman dilimi içerisinde gerçekleştiğini ve Türkiye’nin DAIŞ çetelerine yeni kapılar açma çabası içerisinde olduğu kaydetti.

Kürdistan Stratejik Araştırmalar Merkezi

www.lekolin.com - www.lekolin.org - www.lekolin.net – www.lekolin.info -www.navendalekolin.com -http://kursam.org/index.html

TAGS(ETIKETLER): Aldar  Xelil  Minbic  deki  saldirilarla  DAIS  a  nefes  aldirtilmaya  calisiyor  

Bu Yazıya Henüz Yorum Eklenmemiş.
ÇOK OKUNANLAR
SON YORUMLANANLAR

ARAMA