Uzaklarda aramayın Mardin KCK Davası ‘gizli tanık ve ajanları’ valilikte ‘güvende’ tutuluyor
Haberler / 13 Kasım 2016 Pazar Saat 07:44
12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Mardin ve ilçelerinde aralarında HDP Mardin Milletvekili Gülseren Yıldırım’ın yanı sıra aralarında yüzlerce seçilmiş, belediye meclis üyesi, belediye başkanı, il, ilçe eş başkanı, Kürt siyasetçinin yargılanmasına neden olan Mardin KCK Davaları adı altında başlatılan davaların gizli tanık ve ajanları ve bu gizli tanık ve ajanlara ait bilgi belge ve dava dosyaları AKP saray devleti tarafından korunarak, çok güvende tutuluyor

Mardin ve ilçelerinde aralarında HDP Mardin Milletvekili Gülseren Yıldırım’ın yanı sıra aralarında yüzlerce seçilmiş, belediye meclis üyesi, belediye başkanı, il, ilçe eş başkanı, Kürt siyasetçinin yargılanmasına neden olan Mardin KCK Davaları adı altında başlatılan davaların gizli tanık ve ajanları ve bu gizli tanık ve ajanlara ait bilgi belge ve dava dosyaları AKP saray devleti tarafından korunarak, çok güvende tutuluyor!

Gizli Tanık ve Ajanları Devlet Koruyor

2009 Mart seçimlerinden başarı ile çıkan Bakurê Kürdistan’daki Kürt siyasetçilerine yönelik 2009 Nisan ayından bugüne kadar da on binlerce Kürt siyasetçi, gazeteci, akademisyen, kamu görevlisi, öğrenci, kadın ve gencin tutuklanması ve yargılanması ile günümüze kadar süren KCK davalarının en büyük dayanakları ‘gizli tanık ve ajanların’ emniyet, kaymakamlık, valilik gibi devlet kurumları tarafından korunduğu bir kez daha ortaya çıktı.

Mardin KCK Ajan ve Gizli Tanıklarını Valilik Korumaya Aldı!

Mardin ve ilçelerinde başlatılan KCK Davası adı altında yüzlerce yurttaşın tutuklanması ve onlarca davanın açılması ile sonuçlanan operasyon furyasını AKP devletinin bizzat koruduğu ortaya çıktı. Mardin Valilik kaynakları tarafından elde edilen bilgilere göre Mardin KCK davalarında hem gizli tanık hem de ajan olarak ismi geçen Botan D., Mesut . ve Dem. isimli kişilerin ve ismi öğrenilemeyen 6 ajan ve gizli tanığın bizzat valilik tarafından korunmaya alındığı ortaya çıktı.

KCK Mardin Dava Dosyaları da Mardin Valiliğine Taşındı!

Ayrıca yine Mardin Valilik kaynaklarından elde edilen bilgilere göre (15 Temmuz sonrasında) Mardin ve ilçelerinde geçmiş tarihli ve devam eden KCK davası adı altında başlatılan operasyonlara ait tüm dosyalar ve belgeler de Mardin Valiliği’ne götürülerek ‘korumaya alındığı’ aktarıldı.

Dilgeş Yerlikaya

Kürdistan Stratejik Araştırmalar Merkezi

www.lekolin.com - www.lekolin.org - www.lekolin.net – www.lekolin.info -www.navendalekolin.com -http://kursam.org/index.html

 

TAGS(ETIKETLER): Uzaklarda  aramayin  Mardin  KCK  Davasi  gizli  tanik  ve  ajanlari  valilikte  guvende  tutuluyor  

Bu Yazıya Henüz Yorum Eklenmemiş.
ÇOK OKUNANLAR
SON YORUMLANANLAR

ARAMA