Amed’de halkın iradesi belediye eş başkanları gözaltına alındı çeteler serbest bırakıldı!
Haberler / 26 Ekim 2016 Çarşamba Saat 09:23
12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Dün gece saatlerinde gözaltına alınan halkın iradesi Amed Büyükşehir Belediyesi Eş Başkanları Fırat Anlı ve Gültan Kışanak'ın gözaltına alındığı saatlerde 10 DAİŞ çete üyesi serbest bırakıldı. Amed Büyükşehir Belediyesi önünde bekleyişini sürdüren halk, polis saldırısına rağmen buradan ayrılmazken, polis HDP'nin 3 milletvekilini coplarla darp etti

Amed Büyükşehir Belediyesi eşbaşkanlarının gözaltına alınması ve belediye binasına baskın düzenlenmesini protesto etmek amacıyla yüzlerce yurttaş belediye önüne akın etti. Polisin bina çevresini abluka altına alması nedeniyle Lise Caddesi üzerinde toplanan kitleye polis saldırdı.

Polisin saldırıya hazırlanması üzerine HDP milletvekilleri Feleknas Uca, Besime Konca ve Ayşe Acar Başaran TOMA'nın önüne geçti. Kalkan ve copları ile vekillerin üzerine yürüyen polisler, Uca, Konca ve Başaran'ı darp etti. Amed büyükşehir belediyesi önüne Amedliler akın etmeye sürüyor.

Diyarbakır Cumhuriyet Başsavcılığı, Gültan Kışanak'ın Newroz'da yaptığı konuşma ve DTK'ye üye olmak, Fırat Anlı'nın ise Pîran'da 2014 yılında inşa edilen mezarlığa araç gereç tahsis etmek iddiasıyla gözaltına alındığını duyurdu.

Amed’de halkın iradesi Kışanak ve Anlı’nın gözaltına alındığı saatlerde yerel kaynaklardan elde edilen bilgilere göre tutuklu bulunan 10 DAİŞ çete üyesinin ise serbest bırakıldığı öğrenildi.

 

Kürdistan Stratejik Araştırmalar Merkezi

www.lekolin.com - www.lekolin.org - www.lekolin.net – www.lekolin.info -www.navendalekolin.com -http://kursam.org/index.html

 

TAGS(ETIKETLER): Amed  de  halkin  iradesi  belediye  es  baskanlari  gozaltina  alindi  ceteler  serbest  birakildi    

Bu Yazıya Henüz Yorum Eklenmemiş.
ÇOK OKUNANLAR
SON YORUMLANANLAR

ARAMA