Sokakta ‘AKSilahlanma’ Saray'da 'imha' için 'ikna odaları' kuruluyor
Haberler / 22 Ekim 2016 Cumartesi Saat 13:09
12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
AKP hükümeti sokakta ‘AKSilahlanma’ furyası başlatırken Saray’da da ‘ikna odaları’ kuruyor. Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan, HDP'ye yönelik başlatılan "imha konsepti"yle birlikte bazı Kürt isimleri Saray'da ağırlıyor. Bu isimler HDP dışında "Saray'a bağlı Kürt oluşumları" konusunda ikna edilmeye çalışılacağı belirtiliyor

Türk Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan, Beştepe'de, Kürdistan'da HDP ve Kürt siyasi hareketi dışında kalan isimlerden oluşan grupları ağırlamaya başlıyor. Türk Cumhurbaşkanlığı tarafından yapılan bir dizi toplantının ardından önümüzdeki süreçte de devam edecek olan "Doğu ve Güneydoğu Anadolu bölgelerinden STK temsilcileri ve kanaat önderleriyle buluşma" etkinliklerinin ilk halkasını oluşturduğunu vurguladı.

Erdoğan'ın "Doğu ve Güneydoğu Anadolu bölgelerindeki sorunları bizzat oralarda yaşayan STK temsilcileri ve kanaat önderlerinden dinlemesi ve istişare edeceği" açıklansa da, Erdoğan gelen isimleri dinlemek yerine, başlattıkları yeni süreç konusunda gelen isimleri ikna etmeye çalışıyor.

Hatırlanacağı üzere Türk Cumhurbaşkanı Erdoğan yaptığı konuşmasında, Kürt siyasi hareketini kast ederek, "Teröre destek veren kim varsa onları imha edeceğiz" demişti. Kürtlere, "Ya kaçıp gidin ya da sonuçlarına katlanın" diye seslenen Erdoğan'ın, bugün de kendisine bağlayabileceği isimler ile bir araya gelmesi dikkat çekiyor.

Berken Sipan

Kürdistan Stratejik Araştırmalar Merkezi

www.lekolin.com - www.lekolin.org - www.lekolin.net – www.lekolin.info -www.navendalekolin.com -http://kursam.org/index.html

 

TAGS(ETIKETLER): Sokakta  AKSilahlanma  Sarayda  imha  icin  ikna  odalari  kuruluyor  

Bu Yazıya Henüz Yorum Eklenmemiş.