Musul Operasyonu başladı Soran bölgesine mülteci akını bekleniyor
Haberler / 17 Ekim 2016 Pazartesi Saat 09:02
12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
2014 yılından bu yana DAİŞ çetelerinin işgali altındaki Musul’a uzun süredir beklenilen Musul Operasyonu başladı. Irak devlet televizyonundan açıklamada bulunan Irak başbakanı Haydar Ebadi, Musul operasyonunun başladığını açıklarken operasyon ile birlikte Soran bölgesine mülteci akını bekleniyor. Operasyon kapsamında ise 5 köyün kurtarıldığı haberleri servis edildi

Haydar Ebadi, ülkenin en büyük ikinci kenti olan ve 2014 yılından beri DAİŞ işgali altında bulunan Musul’un DAİŞ çetelerinden kurtarılmasını amaçlayan operasyonun başlatıldığını,  “Zafer vakti geldi ve Musul’un özgürleştirilmesi için operasyon başladı” sözleriyle duyurdu.

Ebadi ‘Gerekirse Türk devletiyle savaşırız’ demişti

Operasyonun komuta merkezinden açıklama yaptığı belirtilen Ebadi, Operasyon komuta merkezinden açıklama yapan Haydar Ebadi, operasyon kapsamında Musul kentine yalnızca Irak ordusu ve polis güçlerinin gireceğini kaydederken, TC askerinin girmesi durumunda ise çatışacaklarını duyurmuştu.

Irak başbakanı Haydar Ebadi’nin operasyonun başladığına yönelik resmi açıklaması ardından, Musul çevresindeki bombardımanların şiddetlendiği kaydedildi.

Operasyon ile Soran bölgesine mülteci akını bekleniyor

Musul Operasyonu ile birlikte, Hewlêr’e bağlı Soran bölgesine mülteci akını beklendiği kaydedilirken hükümetin beklenilen mülteci akınına dönük herhangi bir hazırlığının ise olmadığı belirtiliyor.

Kürdistan Stratejik Araştırmalar Merkezi

www.lekolin.com - www.lekolin.org - www.lekolin.net – www.lekolin.info -www.navendalekolin.com -http://kursam.org/index.html

 

TAGS(ETIKETLER): Musul  Operasyonu  basladi  Soran  bolgesine  multeci  akini  bekleniyor  

Bu Yazıya Henüz Yorum Eklenmemiş.
ÇOK OKUNANLAR
SON YORUMLANANLAR

ARAMA