Türk ordusu sınırda hareketliliğini arttırdı
Haberler / 10 Ekim 2016 Pazartesi Saat 14:22
12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Türk ordusu sınır üzerindeki güçlerinin sayısını arttırıyor. Sınır üzerinde hendek kazan askerler, karakollara yeni savaş araçları getiriyor. Irak’ta işgalci pozisyondaki Türk ordusu, Rojava’da da uzun vadeli işgal hazırlıkları yürütüyor bu kapsamda 6 metre derinliği 4 metre genişliğinde hendekler kazıyor

Türk devletinin sınır üzerindeki hareketliliği artıyor. Silahlarının yönünü sivillerin bulunduğu alanlara doğrultan askerler, Efrin’in Şera ilçesine bağlı Êkidam köyünde 6 metre derinliğinde 4 metre genişliğinde hendekler kazıyor.

İşgalci Türk ordusu ayrıca sınır üzerinde bulunan karakollarını yeni top, termal kamera, gece görüş dürbünü ve panzerlerle donatıyor.

Şera ilçesinin Bakurê Kürdistan sınırındaki köylerde yaşayan yurttaşlar, askerlerin nöbetçi sayısını arttırdığını ve sınıra çok sayıda asker sevk edildiğini belirtti.

Türk devletinin Efrin’in Cindirês ve Bilbil ilçelerindeki sınır hattı boyunca duvar ördüğü, Bilbil ilçesinden Şera ilçesi hattı boyunca da hendek kazdığı görülüyor.

Kürdistan Stratejik Araştırmalar Merkezi

www.lekolin.com - www.lekolin.org - www.lekolin.net – www.lekolin.info -www.navendalekolin.com -http://kursam.org/index.html

 

TAGS(ETIKETLER): Turk  ordusu  sinirda  hareketliligini  arttirdi  

Bu Yazıya Henüz Yorum Eklenmemiş.
ÇOK OKUNANLAR
SON YORUMLANANLAR

ARAMA