‘DAİŞ’liler hâlâ bölgede bulunuyor’
Haberler / 28 Eylül 2016 Çarşamba Saat 08:49
12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Bölgeden yerel kaynakların aktardığı bilgilere göre; ÖSO arasında çok ciddi çatışmalar söz konusu özellikle TC ile resmi olarak operasyona başlamalarından bu yana bu iç çatışmaların sayısı daha da arttı. Çok sayıda ölen ve yaralanan var. Yaralananlar DAİŞ yada ÖSO demeden Türkiye tarafına geçirilerek tedavi için götürülüyor. DAİŞ’in bölgeden temizlendiği yok

TC ve TC eşliğindeki çetelerin Cerablus işgali sürüyor. Türkiye karşısındaki Çobanbey’in (Rai), DAİŞ’den temizlendiği söyleniyor. Ancak ne ilginçtir ki bölgede çatışmalar bitmek bilmiyor. Suriye’de Azez’den Cerablus’a kadar olan bölgedeki köyler DAİŞ ve ÖSO arasında sürekli olarak el değiştiriyor. Fakat yalnızca görüntüde bir el değiştirme söz konusu.

ÖSO’nun, El Bab’a doğru ilerlediği söyleniyor. Fakat Rojava’dan elde edilen bilgilere göre, ÖSO’cuların şimdiye kadar Çobanbey’de aldıkları pek çok köyü yeniden DAİŞ’e kaptırdıkları yönünde. Kilis Elbeyli’nin karşısındaki Çobanbey’e (Rai) bağlı köylerde çetelerden kaynaklı tedirginlik hâkim.

TC’nin sırtını dayadığı ÖSO dağılıyor!

Yaralananlar DAİŞ yada ÖSO demeden Türkiye’ye tedaviye götürülüyor!

Bölgede yaklaşık olarak 20’nin üzerinde Türkmen köyü bulunuyor. Türkiye’ye iki kilometre uzaklıktaki Ayeşe bölgesinden aktarılan bilgiler şu yönde: “DAİŞ yaklaşık 10 köyü ‘muhaliflerden’ geri aldı. Çobanbey’de çatışmalar aralıklı olarak devam ediyor. ÖSO arasında çok ciddi çatışmalar söz konusu özellikle TC ile resmi olarak operasyona başlamalarından bu yana bu iç çatışmaların sayısı daha da arttı. Çok sayıda ölen ve yaralanan var. Yaralananlar DAİŞ yada ÖSO demeden Türkiye tarafına geçirilerek tedavi için götürülüyor. DAİŞ’in bölgeden temizlendiği yok!”

Berken Sipan

Kürdistan Stratejik Araştırmalar Merkezi

www.lekolin.com - www.lekolin.org - www.lekolin.net – www.lekolin.info -www.navendalekolin.com -http://kursam.org/index.html

 

TAGS(ETIKETLER):  DAIS  liler  hala  bolgede  bulunuyor    

Bu Yazıya Henüz Yorum Eklenmemiş.
ÇOK OKUNANLAR
SON YORUMLANANLAR

ARAMA