RedHack üyesi oldukları iddia edilen 4 kişi hala gözaltında ama Albayrak mailleri basında!
Haberler / 26 Eylül 2016 Pazartesi Saat 15:34
12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Erdoğan’ın damadı Albayrak’a verdikleri mühleti sonlandıran RedHack maillerin basın kuruluşlarına dağıtımını gerçekleştirdi. Türk Enerji Bakanı Berat Albayrak'ın kişisel gmail, yahoo ve iCloud hesaplarını ele geçirdiğini duyuran RedHack'in üyesi oldukları iddiasıyla Taylan Kulaçoğlu'nın yanı sıra 2013 yılındaki soruşturmada yer alan 3 ismin ise hala gözaltında olması dikkat çekiyor.Albayrak’ın yazışmaları içerisinde Kürtlere dönük, “Kürtleri kaybetmişiz. Bu iş bitmiş” sözleri

Erdoğan’ın damadı Albayrak’a verdikleri mühleti sonlandıran RedHack maillerin basın kuruluşlarına dağıtımını gerçekleştirdi.  Türk Enerji Bakanı Berat Albayrak'ın kişisel gmail, yahoo ve iCloud hesaplarını ele geçirdiğini duyuran RedHack'in üyesi oldukları iddiasıyla Taylan Kulaçoğlu'nın yanı sıra 2013 yılındaki soruşturmada yer alan 3 ismin ise hala gözaltında olması dikkat çekiyor. Albayrak’ın yazışmaları içerisinde Kürtlere dönük, “Kürtleri kaybetmişiz. Bu iş bitmiş” sözleri bugün yaşanan savaşın nedenini de ortaya koyar nitelikte.

Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan'ın damadı olan Enerji Bakanı Berat Albayrak'ın kişisel gmail, yahoo ve iCloud hesaplarını ele geçirdiğini duyuran Redhack'in, tutuklanan HDP Eş Genel Başkanı Alp Altınörs ve Özgür Gündem danışma kurulu üyesi Aslı Erdoğan başta olmak üzere diğer solcu muhaliflerin 26 Eylül'e kadar serbest bırakılmaması halinde ellerindeki elektronik postaları yayınlayacağını duyurmuştu.


RedHack’in uyarısı dikkate alınmadı, haberler engellendi!

RedHack’in uyarı dikkate alınmanın da ötesinde, haber yapan siteler ve Twitter hesapları engellendi ancak gözaltılar büyüyerek 2013 yılında Reyhanlı patlamasının belgelerinin açığa çıkarılması ve emniyetin internet sitelerinin hacklenmesine dair Ankara merkezli yürütülen "Redhack soruşturması" kapsamında tutuklanan Taylan Kulaçoğlu ve 3 isim daha gözaltına alındı. Ancak RedHack iddiasıyla gözaltına alınan 4 isme rağmen Albayrak’ın mailleri asıl RedHack üyeleri tarafından basına servis edildi.

Gözaltına alınan isimler, Abidin Çelik, Ekin Baykal, ve Uğur Cihan Oktulmuş’un avukatları ile görüştürülmelerine ise hala izin verilmediği kaydedildi.

Binlerce mail, rapor, araştırma belgesi, bilgi notu…

Binlerce yazışma, rapor, analiz, bilgi notunun yanı sıra mailler içerisinde AKP/Albayraklar tarafından Kürdistan’da yapılan taban araştırmaları ve sonuçları da yer alıyor. Ayrıca 1 Kasım 2015’te gerçekleştirilen genel seçimlerin ardından 1 Haziran ve 1 Kasım arasında pek fark yaşanmadığı ve Kürt tabanının AKP’den hızla kopuşunun da anket sonuçlarında göstermesi üzerine Berat Albayrak’ın, anket araştırmasını kendisine gönderen şahsa, “Kürtlerin eğilimleri ile ilgili saha çalışmasının taslak metin. Son hali değil. Kürtleri kaybetmişiz. Bu iş bitmiş. Allah sonumuzu hayretsin” diye yanıt vermesi dikkat çekiyor. Albayrak tarafından verilen yanıtta bugün yaşanan yoğun savaşta ise AKP-Kaçak Saray’ın Kürt halkından umudunu kestiği bu nedenle de deyim yerindeyse gözden çıkardığının belgesi niteliğinde olduğu şeklinde yorumlanabilir.

lekolin.org olarak Albayrak’a ait mail içerikleri en kısa zamanda yayınlamaya devam edeceğiz.

Kürdistan Stratejik Araştırmalar Merkezi

www.lekolin.com - www.lekolin.org - www.lekolin.net – www.lekolin.info -www.navendalekolin.com -http://kursam.org/index.html

 

TAGS(ETIKETLER): RedHack  uyesi  olduklari  iddia  edilen  4  kisi  hala  gozaltinda  ama  Albayrak  mailleri  basinda    

Bu Yazıya Henüz Yorum Eklenmemiş.