40 bini aşkın Kürt ihraç edilecek
Haberler / 26 Eylül 2016 Pazartesi Saat 12:30
12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Kaçak Saray hükümeti, 15 Temmuz darbe girişimini bahane ederek, hedefin Cemaat değil Kürtler olduğunu bir kez daha ortaya koydu. 20 bini eğitim ve sağlıkta olmak üzere toplam 40 bini aşkın Kürt yurttaşın ihraç edilmesi bekleniyor. Açıklama Türk Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Mehmet Müezzinoğlu, tarafından dillendiriliyor

Kaçak Saray hükümeti, 15 Temmuz darbe girişimini bahane ederek, hedefin Cemaat değil Kürtler olduğunu bir kez daha ortaya koydu. 20 bini eğitim ve sağlıkta olmak üzere toplam 40 bini aşkın Kürt yurttaşın ihraç edilmesi bekleniyor. Açıklama Türk Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Mehmet Müezzinoğlu, tarafından dillendiriliyor.

40 Binden Fazla İsme ‘İnceleme’ Adı Altında Fişleme!

28 DBP’li belediyeye kayyım atanması tartışmaları ve yankısı sürerken, Kamu kurumları ve belediyelerde AKP ve Kaçak Saray’a destek vermeyen tüm görüş sahipleri ‘temizleniyor’ bu kapsamda 40 binden fazla isim mercek altına alındığı ortaya çıktı.

Kürtler ve Dostları da Hedefte!

DBP’li belediyelerin etkinliklerine katılanlar, Kobanê eylemlerine destek verenler…

İncelenen isimler arasında sosyal çevre araştırması kapsamında toplanan veriler, teknik takibe takılanlar, DBP’li belediyelerin düzenlediği organizasyonlara katılanlardan, kültür-gençlik merkezleri, derneklerde çalışanlar, Kobanê eylemlerine katılanlar olmak üzere yelpaze geniş tutuluyor. Ancak salt Türk devleti sınırlarında değil Avrupa’da da Kürt derneklerinin hazırladığı eylem, etkinliklere katılanlarda inceleme adı altında fişlemeye alınacak.

OHAL fırsatçılığı üniversiteden onlarca öğrenciye yargısız infaza götürüyor!

Isparta Süleyman Demirel Üniversitesi’nde öğrenim gören 42 öğrenci, haklarında açılan dava sonuçlanmadan ‘mahkeme kararı var’ denilerek üniversiteden atıldı. Durumu mahkemede anlatan öğrenciler, hâkimin “Bizi ilgilendirmiyor” cevabı ile karşılaştı. 28 Aralık 2015’te Roboski’de 34 yurttaşın katledilmesini protesto etmek amacıyla toplanan ancak faşist güruhun saldırısına uğrayan gençler, saldırı sonrasında gözaltına alınmıştı. Hem faşist saldırıya uğrayan hem de gözaltına alınan 42 üniversite öğrencisi haklarında açılan davanın halen sonuçlanmamış olmasına rağmen söz konusu dava dosyası gerekçe gösterilerek okuldan atıldı.

Kaçak Saray’ın yalnızca kamusal alanda memur, işçi vb statüde değil üniversitelerden de etnik kırım yapması-Kürt öğrenciler hakkında açılan ve sonucu önemli olmayan mahkemeler gösterilerek binlerce öğrencinin üniversitelerden atılması da planlanıyor.

 

Berken Sipan

Kürdistan Stratejik Araştırmalar Merkezi

www.lekolin.com - www.lekolin.org - www.lekolin.net – www.lekolin.info -www.navendalekolin.com -http://kursam.org/index.html

 

TAGS(ETIKETLER): 40  bini  askin  Kurt  ihrac  edilecek  

Bu Yazıya Henüz Yorum Eklenmemiş.