DAIŞ Um El-Qura köyüne gaz bombaları ile saldırdı
Haberler / 17 Eylül 2016 Cumartesi Saat 13:47
12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
DAIŞ çeteleri iki gün önce Şehba’ya bağlı Em El-Hoş köyüne de gaz bombası attı. Atılan bombayla yaralanan Fîdaa El-Ebid (26) ve Rawiya Mihemed (35)’in vücudunda şişlikler ve yanıklar oluştu. Efrin’de bulunan Avrîn Hastanesine kaldırılan her iki kadınında ayaklarında ve ellerinde şişlikler olduğu ve sürekli kustukları belirtildi

DAIŞ çeteleri Şehba bölgesine bağlı  Um El-Qura köyüne gaz bombaları ile saldırdı. Edinilen bilgilere göre, DAIŞ çeteleri dün saat 19:00’da Şehba bölgesine bağlı  Um El-Qura köyüne gaz bombaları ile saldırdı. Aynı kaynaklar, köylülerin atılan bombalardan etkilenerek Avrin Hastanesi’ne kaldırıldığını belirtti.

Um El-Qura Köyü, 30 Ağustos’ta DAIŞ Çetelerinden Temizlenmişti

DAIŞ çeteleri Um El-Hoş köyüne zehirli gaz bombası attı. Gazın kimyasal etkisinden dolayı yaralanan iki kadının vücudunda şişlikler ve yanıklar meydana geldi.

DAIŞ çeteleri iki gün önce Şehba’ya bağlı Em El-Hoş köyüne de gaz bombası attı. Atılan bombayla yaralanan Fîdaa El-Ebid (26) ve Rawiya Mihemed (35)’in vücudunda şişlikler ve yanıklar oluştu. Efrin’de bulunan Avrîn Hastanesine kaldırılan her iki kadınında ayaklarında ve ellerinde şişlikler olduğu ve sürekli kustukları belirtildi.

Fîdaa El-Ebid’in kardeşi Ehmed El-Ebid olayı şöyle anlatıyor: “Top düştükten sonra ikisi de yaralandı. Kardeşim ve Rawiya topun düştüğü yere yakın bir yerdeydi. İlk gün hastaneden eve döndü ve temizlik yapıyordu. Sonra başı ağrımaya başladı, gazın etkisi vücudunda görülmeye başladı. Sonrada bayıldı.”

Kürdistan Stratejik Araştırmalar Merkezi

www.lekolin.com - www.lekolin.org - www.lekolin.net – www.lekolin.info -www.navendalekolin.com -http://kursam.org/index.html

 

TAGS(ETIKETLER): DAIS  Um  El-Qura  koyune  gaz  bombalari  ile  saldirdi  

Bu Yazıya Henüz Yorum Eklenmemiş.
ÇOK OKUNANLAR
SON YORUMLANANLAR

ARAMA