CİZÎR'DE BİR O EKSİKTİ!
Haberler / 16 Eylül 2016 Cuma Saat 12:08
12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Kaçak Ak-Saray iktidarı, yerle bir ettirdiği Cizîr'de belediyeye kayyım atanmasından kısa bir süre önce Türk Cumhurbaşkanı RTE’nin oğlu Bilal Erdoğan’a ait TÜRGEV'i açtı. Sırada çete örgütlerinin Türkiye’deki örgütlenme merkezlerinin başında gelen Osmanlı Ocakları var.

Bakurê Kürdistan'da soykırım saldırıları ardından halkın iradesi ile seçilen belediye eş başkanlarını görevden alan Kaçak Ak-Saray iktidarı, bölgede kalıcılaşmak adına yeni kurumsallaşmalara gidiyor. Şirnex'in Cizîr ilçesinde belediyeye kayyım atanmasından sadece bir kaç gün önce Türk Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan'ın oğlu Bilal Erdoğan'a ait olan ve ismi yolsuzluklarla anılan Türkiye Gençlik ve Eğitime Hizmet Vakfı (TÜRGEV) Cizîr'de şube açtı. 

TÜRGEV'in Cizîr'de açılmasının ardından şimdi de kontraların yetiştiği ve mafyacı Sedat Peker'e bağlı olan, örgütlenme sorumluluğunu doğrudan İçişleri Bakanı Süleyman Soylu'nun yürüttüğü Osmanlı Ocakları'nın da Cizîr'de şube açacağı belirtiliyor. 

Kürdistan Stratejik Araştırmalar Merkezi

www.lekolin.com - www.lekolin.org - www.lekolin.net – www.lekolin.info -www.navendalekolin.com -http://kursam.org/index.html

 

TAGS(ETIKETLER): CIZIRDE  BIR  O  EKSIKTI    

Bu Yazıya Henüz Yorum Eklenmemiş.