CİNDİRÊS SALDIRILARI TALİMATI MİT’TEN!
Haberler / 14 Eylül 2016 Çarşamba Saat 08:32
12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Çetelerin Cindirês saldırılarının arkasında Türk Milli İstihbarat Teşkilatı (MİT)’nın olduğu anlaşıldı. Siyasi kaynaklardan alınan bilgilere göre, MİT üyeleri 10 Eylül günü akşam saatlerinde Atme Kampı’na geçerek ‘Emced El-Şamk ve Feylaq El-Şam’ isimli çete grupları ile bir toplantı gerçekleştirdi

Efrin’in Cindirês ilçesindeki çete gruplarının saldırılarını, MİT’in talimatı ile gerçekleştirildiği ortaya çıktı.

10  Eylül’de Efrin’in Cindirês ilçesine dönük başlayan saldırılar, Idlib’e bağlı Atme kasabası üzerinden MİT’in desteklediği çeteler tarafından gerçekleştirildi.  Çeteler Cindirês ilçesine bağlı Celemê köyüne saldırdı.

Çetelerin Cindirês saldırılarının arkasında Türk Milli İstihbarat Teşkilatı (MİT)’nın olduğu anlaşıldı. Siyasi kaynaklardan alınan bilgilere göre, MİT üyeleri 10 Eylül günü akşam saatlerinde Atme Kampı’na geçerek ‘Emced  El-Şamk ve  Feylaq El-Şam’ isimli çete grupları ile bir toplantı gerçekleştirdi.

Toplantının ardından 10 Eylül günü saat 07:00’de çete grupları, Idlib’in  Selwa köyü üzerinden Cindirêsê’yi toplarla vurmaya başladı. Bu saldırılara eşzamaşnlı olarak Türk askerleri de Atme’nin güneyindeki Türk karakolundan da top atışları başladı.

10 Eylül’deki saldırılarda bir çocuk yaralanmıştı.

Atmê Kampı

İdlib’e bağlı Atme kasabası, Türkiye’nin Hatay kenti ile Cindires ilçesi arasında kalıyor. Kasabada 2013 yılında Suriyeli göçmenler için kamp açıldı.  Fakat sonrasında da çok kez belgelendiği üzere kamp göçmenler için El-Nusra, Ehrar El-Şam gibi çete gruplarına hizmet vermekte.  Kamp üzerinde  Efrin kantonuna dönük çok sayıda saldırı gerçekleştirildi. (Hawar Haber Ajansı)


Kürdistan Stratejik Araştırmalar Merkezi

www.lekolin.com - www.lekolin.org - www.lekolin.net – www.lekolin.info -www.navendalekolin.com -http://kursam.org/index.html

 

 

TAGS(ETIKETLER): CINDIRES  SALDIRILARI  TALIMATI  MIT  TEN    

Bu Yazıya Henüz Yorum Eklenmemiş.
ÇOK OKUNANLAR
SON YORUMLANANLAR

ARAMA