EL NUSRA ÇETELERİNİN EKMEKLERİ İHH VE SEMİR UN’DAN
Haberler / 08 Eylül 2016 Perşembe Saat 14:31
12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Kasım 2015’te Idlib’e Bağlı Serakib ilçesinde İnsani Yardım Vakfına ait yüksek kapasiteli bir ekmek fırını Rus uçaklarınca vuruldu. Fırının çetelere sağladığı destekten dolayı vurulmasıyla yaşanan ekmek sıkıntısı Hatay’ın Reyhanlı ve Yayladağı ilçelerinden tedarik edilmeye çalışıldı. Bu da yeterli gelmeyince un firmaları devreye konuldu

Türk devleti, çetelere yalnızca askeri mühimmat sağlamıyor aynı zamanda yaşamsal gıda malzemesi desteğinde de bulunuyor. El Nusra’nın denetimindeki Idlib’e TIR’larla gıda sevkiyatı yapan Türk devleti,  Birleşmiş Milletler terör listesinde bunulan El Nusra ve beraberindeki Ahrar-u Şam çete örgütlerinin her türlü gıda ihtiyacını karşılıyor. Çetelere gidecek gıda ürünleri Hatay üzerinden gönderiliyor. AKP’ye yakın bir çok gıda ürünleri satan şirketler çetelerle ticari ilişkiler geliştiriyor.

İHH Fırınının Vurulmasıyla Yaşanan Ekmek Sıkıntısı

Kasım 2015’te Idlib’e Bağlı Serakib ilçesinde İnsani Yardım Vakfına ait yüksek kapasiteli bir ekmek fırını Rus uçaklarınca vuruldu. Fırının çetelere sağladığı destekten dolayı vurulmasıyla yaşanan ekmek sıkıntısı Hatay’ın Reyhanlı ve Yayladağı ilçelerinden tedarik edilmeye çalışıldı. Bu da yeterli gelmeyince un firmaları devreye konuldu.

Semir Un Üretiyor Vergisiz Çetelere Gidiyor!

Semir Un firmasının sahibi Semir Koku Reyhanlı ve Yayladağı ilçesinde onlarca fırınla ekmek anlaşması yaparak kamyonlar ile çetelere ekmek gönderilmesini sağlıyor. İHH fırınının vurulmasıyla Idlib’te açılan yeni fırına un sevkiyatını sürdüren Semir Koku, yaşanan ekmek sıkıntısını karşılamak için devletin bilgisi ve desteği dahilinde sınırdan vergisiz ekmek geçirerek gideriyor.

Berken Sipan

Kürdistan Stratejik Araştırmalar Merkezi

www.lekolin.com - www.lekolin.org - www.lekolin.net – www.lekolin.info -www.navendalekolin.com -http://kursam.org/index.html


TAGS(ETIKETLER): EL  NUSRA  CETELERININ  EKMEKLERI  IHH  VE  SEMIR  UN  DAN  

Bu Yazıya Henüz Yorum Eklenmemiş.