BATMAN’DA KAMU HİZMETLERİNDE AKP İL YÖNETİMİ REFERANSI ŞARTI!
Haberler / 06 Eylül 2016 Salı Saat 13:05
12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
AKP Batman il başkanı Diyaettin Uçar, AKP yandaşı olmayan ve oy vermeyen köylülere elektrik hizmetinin verilmemesini dayatıyor. Köylerine trafo kurdurtmak isteyen köylülere TEDAŞ’a gittiklerinde, trafo kurulabilmesi için AKP il teşkilatından referans alınmadan hizmet alamayacakları söylendiği belirtiliyor. Batman merkezine bağlı bir köyde yaşayan bir okurumuz ve TEDAŞ’ta çalışan bir okurumuzun aktardıkları TEDAŞ’ın köyler üzerindeki ambargosunu doğrulamaktadır

Bakurê Kürdistan’da halkın köylere altyapı hizmeti, iş imkanı ve düşük faizli kredi talepleri karşısında devlet kurumları AKP İl yönetiminin referansını talep ediyor! Sitemizin mail adresine son aylarda yoğun olarak gönderilen ve bu durumun ifşasını isteyen mailler sonrasında yapılan araştırmalar sonucu; halkı ekonomik olarak kendisine muhtaç etmeye çalışan sözde otoritelerin hizmet taleplerini de siyasi rant haline getirdiği ortaya çıktı. Amed, Êlih ve Şırnex başta olmak üzere Bakurê Kürdistan’daki ekonomik ve bürokratik şantaj devlet gerçekliğini yine gözler önüne sermiş ve meşruiyetini sorgulatmıştır.

Batman AKP İl Başkanından Köylere Ambargo

AKP Batman il başkanı Diyaettin Uçar, AKP yandaşı olmayan ve oy vermeyen köylülere elektrik hizmetinin verilmemesini dayatıyor. Köylerine trafo kurdurtmak isteyen köylülere TEDAŞ’a gittiklerinde, trafo kurulabilmesi için AKP il teşkilatından referans alınmadan hizmet alamayacakları söylendiği belirtiliyor. Batman merkezine bağlı bir köyde yaşayan bir okurumuz ve TEDAŞ’ta çalışan bir okurumuzun aktardıkları TEDAŞ’ın köyler üzerindeki ambargosunu doğrulamaktadır.

AKP İl teşkilatlarının referansının zorunlu hale getirilmeye çalışıldığı bölge sadece Batman ile sınırlı kalmadı. Amed, Şırnex başta olmak üzere Bitlis ve Bingöl gibi diğer Kürdistan şehirlerinde de AKP referanslı devlet hizmetlerinde resmiyet dışı zorunlu hale getiriliyor. AKP’nin Kürdistan’daki sömürgeci valileri, köylere yönelik, yol, su, elektrik hizmetleri için başvuru yapanları AKP il teşkilatlarına yönlendiriyor.

İş-Kur ve Faizli Kredi Başvurularında Yine AKP!

Bakurê Kürdistan’da özyönetim direnişleri sonrasında meşruiyetini kaybeden devlet kurumları ve AKP, devşirme ve ajanlaştırma alanı olarak kullandığı sözde İş-Kur ve çiftçilere yönelik düşük faizli kredi başvurularında da AKP il teşkilatlarının referansı istendiği çok defa ifşa olurken bilhassa Cemaatçi adı altında işten çıkarılanların yerine AKP’liler il, ilçe teşkilatları referansı ile yerleştiriliyor.

 

Dilgeş Yerlikaya

Kürdistan Stratejik Araştırmalar Merkezi

www.lekolin.com - www.lekolin.org - www.lekolin.net – www.lekolin.info -www.navendalekolin.com -http://kursam.org/index.html

 

TAGS(ETIKETLER): BATMAN  DA  KAMU  HIZMETLERINDE  AKP  IL  YONETIMI  REFERANSI  SARTI    

Bu Yazıya Henüz Yorum Eklenmemiş.