ROJAVA’YA SALDIRAN ÇETELER MİT'İN SINIR OPERASYON MERKEZİNDE EĞİTİLİYOR!
Haberler / 06 Eylül 2016 Salı Saat 10:48
12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Türkiye kamplarında MİT tarafından eğitilen çeteler, ''ılımlı muhalefet'' adı altında çete faaliyetlerini sürdürüyor. TC Devleti, DAİŞ çetelerinin tüm dünya kamuoyu tarafından bir terör örgütü olarak görünmesinden kaynaklı, aynı çeteleri farklı isim altında kullanıyor. Türk devleti 3.000 DAİŞ çete üyesini Sultan Murat tugayları adı altında Qarkamiş ve Azaz arasına yerleştirdi. Yani operasyonlara katılan tugay üyelerinin ağırlıklı kısmını tıraş olmuş ve elbise değiştirmiş DAİŞ çeteleri

TC Devletinin Kuzey Suriye Federasyonunda Kürtlerin ve Suriye halklarının ortak kazanımlarına dönük düşmanca faaliyetleri gün geçtikçe artarken MİT'in sınır hattında oluşturduğu operasyon merkezlerinde eğitilen Sultan Murat Tugay çetelerinin yanı sıra çok sayıda çete örgütünün de TC tarafından eğitildiği Cerablus pratiği ile birlikte ortaya çıktı. MİT ve TC’nin Rojava düşmanlığı temelinde sınırda oluşturduğu operasyon merkezlerine ilişkin her gün yeni veriler ortaya çıkıyor.

MİT'in Çete Operasyon Merkezleri

Türk Devleti Suriye politikasında hiçbir değişikliğe gitmeden, Kürt inkar politikası temelinde, Kuzey Suriye Rojava bölgesindeki Kürt kazanımlarına karşı faaliyetlerini derinleştiriyor. Hewar Kilîs ve Ilmintar köyleri Sultan Murat Tugay'ın çetelerinin kontrolündedir. MİT tarafından buralarda iki merkez açılmış. Bu merkezlerde iki operasyon odası oluşturulduğu öğrenildi. Aynı zamanda merkezlerde cephane, lojistik vb. bulunuyor.  Çete üyeleri burada toplanıp, eğitildikten sonra savaş bölgelerine tam teçhizatlı birşekilde kaydırılıyor. Çete üyeleri Hama, Hûmûs, Idlib ve diğerleri Hatay üzerinden geçirildikleri öne sürülüyor. Bazen Bab Es Selamê sınır kapısından bazen ise TC askerlerinin kontrolündeki sınır noktalarından geçiriliyorlar. Merkezde toplanan üyeler daha sonra Şehba bölgesine dağıtılıyorlar. Bu merkezlere benzer iki ayrı merkezde Kilis'te açılmış olduğu yerel kaynaklarca doğrulanıyor.

3 Bin DAİŞ Çetesi Elbise Değiştirdi, Tıraş Oldu Sultan Murat Tugayı’na Katıldı!

Türkiye kamplarında MİT tarafından eğitilen çeteler, ''ılımlı muhalefet'' adı altında çete faaliyetlerini sürdürüyor. TC Devleti, DAİŞ çetelerinin tüm dünya kamuoyu tarafından bir terör örgütü olarak görünmesinden kaynaklı, aynı çeteleri farklı isim altında kullanıyor. Türk devleti 3.000 DAİŞ çete üyesini Sultan Murat tugayları adı altında Qarkamiş ve Azaz arasına yerleştirdi. Yani operasyonlara katılan tugay üyelerinin ağırlıklı kısmını tıraş olmuş ve elbise değiştirmiş DAİŞ çete üyeleri oluşturuyor. TC Devleti bu hamlesiyle Afrin ve Kobane kantolarının birleşmesini engellemeye çabalamaktadır. DAİŞ çetelerine resmi olarak destek verip siyaset yürütemediğinden dolayı, yeni çete grupları kurarak, bunlar üzerinden Kürt inkar politikasını yürütmektedir.

DAİŞ Bahane, Asıl Hedef Rojava

TC Devleti dünya kamuoyunda, bu grupları sözde DAİŞ çetelerine karşı savaştıracağına ve savaştırdığına ilişkin telkin ve sözlerde bulunmaktadır. Fakat esas hedefin bu olmadığı, Rojava devriminin tüm Suriye'ye yayılmasını engellemeye çabaladığı ise ortada. Sultan Murat Tugayları çetelerine başta meşruiyet kazandırmak için sözde DAİŞ çetelerine karşı savaştırmayı planlamaktadır.

Rojava’ya fiziksel yönelimin, 04.06.2016 tarihinde kararlaştırıldığı ortaya çıktı. MİT'in Antep'de bu çeteler ile yapmış olduğu gizli bir toplantıda, alınan karara göre, başta DAİŞ çetelerine karşı sahte bir çatışmanın ardından, YPG ve QSD'e karşı Minbic, Cerablus ve Tişrin'e bir saldırının yapılması kararlaştırıldığı toplantının ifşa olması ile birlikte ortaya çıktı.

Ciwan Serdeşt

Kürdistan Stratejik Araştırmalar Merkezi

www.lekolin.com - www.lekolin.org - www.lekolin.net – www.lekolin.info -www.navendalekolin.com -http://kursam.org/index.html

 

TAGS(ETIKETLER): ROJAVA  YA  SALDIRAN  CETELER  MITIN  SINIR  OPERASYON  MERKEZINDE  EGITILIYOR    

Bu Yazıya Henüz Yorum Eklenmemiş.
ÇOK OKUNANLAR
SON YORUMLANANLAR

ARAMA