ELAZIĞ VALİLİĞİNİN ERDOĞAN’I YALANLADIĞI EYLEME İLİŞKİN RESMİ AÇIKLAMA HPG’DEN
Haberler / 19 Ağustos 2016 Cuma Saat 14:12
12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Elazığ İl Emniyet Müdürlüğü'ne yönelik bombalı araçla gerçekleştirilen saldırının sonucuna ilişkin gelen birbirinden farklı açıklamalar kafa karıştırdı. Valiliğin 3 polisin yaşamını yitirdiği, 14'ü ağır 170 kişinin yaralandığı yönünde açıklama yaptığı olaya dair Cumhurbaşkanı Erdoğan da 5 polisin yaşamını yitirdiği, 217 kişinin yaralandığı açıklamasında bulundu. Konuya ilişkin HPG resmi açıklamasını bugün gerçekleştirdi.HPG’nin yapmış olduğu açıklaya göre, saldırıda 105 çete polisi öldü

Elazığ İl Emniyet Müdürlüğü'ne yönelik bombalı araçla gerçekleştirilen saldırının sonucuna ilişkin Elazığ Valiliği ve Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan farklı açıklamaların ardından, HPG’de resmi açıklamasını gerçekleştirdi. HPG’nin yapmış olduğu açıklaya göre, saldırıda 105 çete polisi öldü, 155 polis ise yaralandı. Elazığ’da yapılan törende kameralara yansıyan fotoğraf karesi Cumhurbaşkanı Erdoğan’ı yalanladı!

Elazığ İl Emniyet Müdürlüğü'ne yönelik bombalı araçla gerçekleştirilen saldırının sonucuna ilişkin gelen birbirinden farklı açıklamalar kafa karıştırdı. Valiliğin 3 polisin yaşamını yitirdiği, 14'ü ağır 170 kişinin yaralandığı yönünde açıklama yaptığı olaya dair Cumhurbaşkanı Erdoğan da 5 polisin yaşamını yitirdiği, 217 kişinin yaralandığı açıklamasında bulundu. Konuya ilişkin HPG BİM resmi açıklamasını bugün gerçekleştirdi. Valiliğin, Erdoğan’ı yalanladığı açıklaması ardından kameralara yansıyan cenaze töreni fotoğrafları da Erdoğan’ı ikinci kez yalanlar nitelikte olması dikkat çekti.

HPG: 105 Polis Ölürken 155 Polis Yaralanmıştır

HPG’nin konuyla ilgili yapmış olduğu açıklamasında; ‘’Türk devleti ve AKP'nin başta İmralı politikası olmak üzere tüm Kürdistan’da uyguladığı yeni saldırı politikalarına ve Lice’de görüldüğü gibi Kürdistan’da geliştirilen yakma ve yıkma siyasetine karşı Gerilla güçlerimiz tarafından kapsamlı eylemler gerçekleştirilmiştir’’ denildi.

Şemdinli’de Yaşamını Yitiren Gerillalar Anısına Yapıldı

HPG, dün Elazığ Emniyet Müdürlüğü binasına yönelik gerçekleştirilen eyleme ilişkin şu bilgileri verdi: 18 Ağustos günü 15 Ağustos Atılım Ruhunun yaşatılması temelinde Önder APO üzerinde sürdürülen ağırlaştırılmış tecrit'e karşı, Lice Şehitleri Azad Siser ve Çekdar Amed ve Zınarin Serhat yoldaşlar şahsında, Şemzinan da şehit düşen yoldaşlarımız anısına Elazığ İl Emniyet binasına yönelik Çekdar Mahir Serbest arkadaşımız fedai bir eylem gerçekleştirmiştir.

Emniyet Binasında 300-350 Polis Bulunmaktaydı

Kürdistan’da devlet tarafından sürdürülen kirli savaşın yürütülmesinde büyük rolü olan bu Emniyet binasında, 300-350 Polis bulunmaktadır. Başbakanlığa bağlı özel istihbaratçılarında hazırlandığı bu merkezde 100'lerce askeri amaçlı kullanılan sivil araçta bulunmaktadır. Emniyet binası çevresi ise Polis görevini yürüten emniyet mensuplarının ailelerine ayrıştırılan Lojmanlarla çevrilmiştir.

Fedai Eylemde Emniyet Binası Çökertildi

Sabah saat 09.10 da Emniyet binası avlusuna bomba yüklü araçla giriş yapan Çekdar arkadaşımız  büyük eylemini gerçekleştirerek Emniyet binasını çökertmiştir. Eylem sonucunda 140'ı Emniyete ait sivil araç, 6 zırhlı araç ve 12 polis otobüsü yanarak patlamıştır. 5 Katlı Emniyet binasının ön kısmı büyük oranda yıkılırken, binanın diğer kısımları da önemli oranda tahrip olmuştur.

105 Polis Öldürüldü, 155 Polis Yaralandı

Eylem sonucunda, alınan bilgilere göre Başbakanlığa bağlı 40'ın üzerinde istihbaratçının da içinde bulunduğu 105 polis ölürken, 155 polis yaralanmıştır. Yine polis ailelerinden olan ve emniyet içeresinde bulunan sivillerinde yaralandığı bilgisine ulaşılmıştır.

Fedai eylemi gerçekleştiren ve dönemin hassasiyetini büyük bir bilinçle fark ederek harekete geçen şehit arkadaşımızın sicil bilgileri şöyledir: Kod Adı: Çekdar Mahir Serbest. Adı Soyadı: Kamil(Kawa) Çelebi. Doğum Yeri: Mardin Anne - Baba Adı: Cemile – Mecit Şahadet Tarihi ve Yeri: 18 Ağustos 2016 / Elazığ

 

Kürdistan Stratejik Araştırmalar Merkezi

www.lekolin.com - www.lekolin.org - www.lekolin.net – www.lekolin.info -www.navendalekolin.com -http://kursam.org/index.html

 

TAGS(ETIKETLER): ELAZIG  VALILIGININ  ERDOGAN  I  YALANLADIGI  EYLEME  ILISKIN  RESMI  ACIKLAMA  HPG  DEN  

Bu Yazıya Henüz Yorum Eklenmemiş.
ÇOK OKUNANLAR
SON YORUMLANANLAR

ARAMA