MİNBİC’TEN SONRAKİ HEDEF BELLİ OLDU BAB ASKERİ MECLİSİ KURULDU!
Haberler / 15 Ağustos 2016 Pazartesi Saat 03:45
12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Bab Askeri Meclisi kuruluşunu ilan etti. Bab Askeri Meclisi Genel Komutanı Cemal Mûsa tarafından yapılan açıklamada, Bab ve kırsalını çetelerden özgürleştirme sözü verildi. Bab’dan beklenen açıklama Minbic Askeri Meclisi ve QSD, YPG, YPJ güçlerinin Minbic zaferi ardından gelmesi bir sonraki DAİŞ vb çetelerden temizlenecek bölgenin Bab olma olasılığının güçlendiğini gösteriyor şeklinde yorumlanıyor

Minbic Askeri Meclisi bünyesinde yer alan devrimci güçlerin ortak mücadelesiyle elde edilen Minbic zaferi ardından, 7 devrimci gücün birleşmesiyle Bab Askeri Meclisi düzenlenen bir basın açılamasıyla ilan edildi. Açıklamada, DAİŞ’ın zulmü altındaki Bab halkını özgürleştirmek için hamle başlatacakları belirtildi.

Bab Askeri Meclisi kuruluşunu ilan etti. Bab Askeri Meclisi Genel Komutanı Cemal Mûsa tarafından yapılan açıklamada, Bab ve kırsalını çetelerden özgürleştirme sözü verildi. Basın açıklaması Bab kırsalında gerçekleşirken konuya ilişkin açılma Bab Askeri Meclisi Genel Komutan Cemal Mûsa tarafından yapıldı.

‘Birlik Arayışında Olumlu Arayışlar Durmamıştır’

Mûsa açıklamada şunları kaydetti: “Suriye’de 5 yıldır devam eden kriz derinleşerek daha da içinden çıkılmaz bir hal almıştır. Bölgede yaşanan vahşet sarmalı korkunç derecelere varmıştır. Bu bölgesel ve uluslararası güçlerin bölgedeki şiddet ve kriz sarmalı öyle bir merhaleye gelmiştir ki, artık toplum hedef alınmaktadır. Ancak buna rağmen ulusal birlik anlamında olumlu arayışlar da durmamıştır.

Yıllardır Bab ve kırsal bölgelerinde yaşayan halkımız çetelerin her türden acı, vahşet ve dehşetine maruz kalmaktadır. Son olarak da DAİŞ çeteleri ortaya çıkarak gayrı ahlaki ve gayrı insani uygulamalarıyla bölgenin çoğulcu kültürel dokusu olan ortak yaşam ve kardeşlik bağlarını tamamen ortadan kaldırmak istemiştir.

Minbic Tecrübesinden Bab’ı Özgürleştirmeye

Yıllardır DAİŞ çeteleri ve tekçi Baas rejimine karşı ülkenin dört bir yanında halkların korumak pahasına mücadele ettik. Bu uğurda önemli zengin tecrübe ve deneyim elde ettik. Ortak yaşam ve halkların kardeşlik bağlarından gelen tüm tabur, tugay ve yurtsever devrimci güçler olarak bizler tarihi ve ahlaki sorumluluğumuzu halkımıza karşı yerine getirmek ve komşumuz özgür Minbic’in tecrübesi, halkımızı özgürleştirmek için ortak mücadele adımı atmayı bize farz kılmıştır. Suriye’nin tamamının özgürleştirilmesi, demokratik, özgür ve ortak bir vatan inşasının gerçekleşmesi için bir adım daha atıyoruz.

Bu sebeple Bab Askeri Meclisi oluşumunu ilan ediyoruz. Bu meclis Bab toprakları için devrimcilerin gerçek çatısı olacaktır. Bizler meclis çatısı altında Bab ve kırsalının sınırları içinde mücadele edecek ve bölgemizi zulüm ve vahşetten kurtaracağız. Bab devrimin bir sembolü ve demokratik, özgür ve çoğulcu bir Suriye inşasının temeli olacaktır.

Meclisimiz tüm halkların düşmanı DAİŞ çetelerine karşı savaşacak bölgedeki tüm yurttaşlara ayrım uygulamaksızın özgürlük ve kurtuluşu getirecektir.

DAİŞ çetelerinde karşı bir safta savaşmak için tüm tabur, yurtsever ve demokratik kişilerin bu meclise katılımları için kapılarımız sonuna kadar açıktır.

Bu temeller üzerinden Bab ve kırsalındaki tüm halkımıza, özellikle de gençler ve göçmenlere saflarımıza katılmaları, ulusal ve insani görevlerini halkına karşı yerine getirmeleri çağrısında bulunuyoruz.

Suriye’deki ulusal, demokratik güçlere ve diğer güçlere Bab ve kırsalındaki halımızı kurtarmak için meclisimize destek vermeleri çağrısında bulunuyoruz. Yine ABD öncülüğündeki DAİŞ karşıtı uluslararası koalisyona halkımızı DAİŞ çetelerinden kurtarma mücadelemizde bize destek vermeleri çağrısında bulunuyoruz.

Bab Askeri Meclisi 16 komutandan oluşmaktadır:

Genel Komutan: Cemal Mûsa

Yardımcı Komutan Cîgir: Yûsif Mihemed, Ehmed Ebû Cebel ve Sultan Mehmûd

Bab Askeri Meclisi içerisinde yer alan güçler şöyle:

Bab Devrimciler Cephesi

Qebasîn Şehitleri Tugayı

El-Selacîqa Tugayı

Bab Kırsalı Şehitleri Taburları

Ehrar Erîma Taburları

Şehit Silo El-Raî Tugayı

El-Kiêba Şehitleri Tugayı

Meclisimizi ilan etmekle birlikte, halkımıza tüm enerjimizle adaletin gücü, halkımızın desteği ve uluslararası koalisyonun da desteğiyle Bab ve kırsalını kurtaracağımızın sözünü veriyoruz.”

Bab’dan beklenen açıklama Minbic Askeri Meclisi ve QSD, YPG, YPJ güçlerinin Minbic zaferi ardından gelmesi bir sonraki DAİŞ vb çetelerden temizlenecek bölgenin Bab olma olasılığının güçlendiğini gösteriyor şeklinde yorumlanıyor.  

 

Kürdistan Stratejik Araştırmalar Merkezi

www.lekolin.com - www.lekolin.org - www.lekolin.net – www.lekolin.info -www.navendalekolin.com -http://kursam.org/index.html

 

TAGS(ETIKETLER): MINBIC  TEN  SONRAKI  HEDEF  BELLI  OLDU  BAB  ASKERI  MECLISI  KURULDU    

Bu Yazıya Henüz Yorum Eklenmemiş.