‘KOBANÊ VE EFRİN KANTONLARININ BİRLEŞMESİ ÖNÜNDE ENGEL ORTADAN KALKMIŞTIR’
Haberler / 13 Ağustos 2016 Cumartesi Saat 10:16
12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
DAIŞ barbarlarının Minbic şehrinden temizlenmesi ile Kobanê ve Efrîn kantonlarının birleşmesi önündeki en önemli engel de ortadan kaldırılmıştır. QSD güçlerinin Efrîn ve Minbic’ten birbirine doğru yaklaşarak, Kuzey Suriye Federasyonu’nun coğrafi birliğini kısa zamanda sağlayacağına inanıyoruz. Kürdistan halkları bulundukları tüm alanlarda, DAIŞ barbarlarına karşı kazanılan Minbic zaferini coşkuyla kutlamalıdır. Her alanda coşku ve heyecanla yapılacak kutlamalar ile halklarımızın ortak direniş

KONGRA-GEL, Minbic’in özgürleştirilmesini kutlayarak, “Kobanê ve Efrîn kantonlarının birleşmesi önündeki en önemli engel de ortadan kaldırılmıştır” dedi. KONGRA-GEL Eşbaşkanlığı, Minbic zaferi vesilesiyle yazılı açıklama yaptı.

“QSD güçlerinin büyük kahramanlığı ile kazanılan Minbic zaferi, başta Kuzey Suriye Federasyonu halkları olmak üzere, özgür ve demokratik bir sistem isteyen tüm Ortadoğu halklarına kutlu olsun” diye başlayan açıklamada, şu ifadelere yer verildi:

“Minbic hamlesinin sembol komutanı Faysal Ebu Leyla şahsında tüm Minbic şehitlerini saygı ve minnet ile anıyoruz. Halklarımıza oldukça önemli bu stratejik zaferi kazandıran QSD güçlerinin tüm militanlarını coşkuyla kutluyoruz, başarılarını içtenlikle selamlıyoruz.

Minbic zaferi, DAIŞ barbarlarının tüm Suriye’den temizlenmesi ve demokratik Suriye’nin kurulması mücadelesinde elde edilen çok önemli bir kazanımdır. QSD güçleri Minbic zaferi ile demokratik Suriye’nin kuruluşunda en temel güç olduğunu ilgili tüm taraflara bir kez daha güçlü bir şekilde göstermiştir.

DAIŞ barbarlarının Minbic şehrinden temizlenmesi ile Kobanê ve Efrîn kantonlarının birleşmesi önündeki en önemli engel de ortadan kaldırılmıştır. QSD güçlerinin Efrîn ve Minbic’ten birbirine doğru yaklaşarak, Kuzey Suriye Federasyonu’nun coğrafi birliğini kısa zamanda sağlayacağına inanıyoruz.”

Coşkulu Kutlama Çağrısı

KONGRA-GEL, açıklamasının sonunda da şunları kaydetti: “Kürdistan halkları bulundukları tüm alanlarda, DAIŞ barbarlarına karşı kazanılan Minbic zaferini coşkuyla kutlamalıdır. Her alanda coşku ve heyecanla yapılacak kutlamalar ile halklarımızın ortak direniş mücadelesi yükseltilmelidir.”

 

Kürdistan Stratejik Araştırmalar Merkezi

www.lekolin.com - www.lekolin.org - www.lekolin.net – www.lekolin.info -www.navendalekolin.com -http://kursam.org/index.html

 

TAGS(ETIKETLER):  KOBANE  VE  EFRIN  KANTONLARININ  BIRLESMESI  ONUNDE  ENGEL  ORTADAN  KALKMISTIR    

Bu Yazıya Henüz Yorum Eklenmemiş.
ÇOK OKUNANLAR
SON YORUMLANANLAR

ARAMA