KDP’NİN KUZEY SURİYE FEDERASYONUNDA SUİKAST SALDIRILARI – 3
Haberler / 08 Ağustos 2016 Pazartesi Saat 13:22
12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Başurê Kürdistan’ın Kuştepe mevkiinde MİT-PARASTİN tarafından eğitildikten sonra Rojava Kürdistan’ınına gönderilen sayıları ise eğitilen bir ENKS’li tetikçinin itirafları ile ortaya çıkan 600 ‘uyuyan hücre’, HPG Komutanlarından Bahoz Erdal’a yönelik suikast haberleri ardından gerçekleştirilmek istenen provokasyon gibi 2 yayın organının eliyle yapılan haberlerin ardından eyleme geçirilecek. Peki hangi yayın organları eliyle

Başurê Kürdistan’ın Kuştepe mevkiinde MİT-PARASTİN tarafından eğitildikten sonra Rojava Kürdistan’ınına gönderilen sayıları ise eğitilen bir ENKS’li tetikçinin itirafları ile ortaya çıkan 600 ‘uyuyan hücre’, HPG Komutanlarından Bahoz Erdal’a yönelik suikast haberleri ardından gerçekleştirilmek istenen provokasyon gibi 2 yayın organının eliyle yapılan haberlerin ardından eyleme geçirilecek. Peki hangi yayın organları eliyle?

Qamışlo Başkent Olduğundan Hedef Alındı, Birçok Mühimmat Difaa Watanîye Teslim Edildi

Qamışlo kentinin hedef alınmasının nedeninin Rojava Federasyonunun başkenti olarak görülmesi olduğunu belirten ENKS’li tetikçi çarpıcı ifadelerine devamla, “Konumlandığım ENKS’ye bağlı İnsani Yardımlaşma Kuruluşu aracılığı ile KDP’nin gönderdiği gıda ve giyim malzemeleri arasında TNT ve patlamalarda kullanılabilecek fünye ve mühimmatları Rojava’ya geçirdik. Burada ihtiyacı olan uyuyan hücrelere dağıtıp, aynı zamanda Mıhemed el Farıs’ın öncülüğündeki Difaa Watanî üyelerine de mühimmat verdik. Bu mühimmatlar Difaa Watani ve Rejim merkezlerinde motor, taksi ve kamyonlara yerleştirildi. Bu merkezlerde onlarca patlatılmaya hazır araç vardır. Biz gerekli malzemeyi sağlıyoruz. DAİŞ ya da Difaa Watanî üyeleri bombalı saldırıları gerçekleştiriyor. Saldırılar ardından Rudaw başta olmak üzere birçok  televizyon kanalında PYD ve Federasyon karşıtı propagandalar yapıp halkın PYD’ye karşı ayaklanması planlanıyordu.”

Qamışlo Patlamasının ENKS-KDP Eliyle Gerçekleştirildiği Kanısı Güçleniyor!

ENKS’li Kontra’nın ifadelerinde Rojava’ya nasıl ve hangi yollar ile mühimmat geçirildiği ve bu mühimmatların kimlere ne amaçla verildiği sitemiz tarafından deşifre edildi. Bu bilgilerden yola çıkarak, 52 Kişinin yaşamını yitirdiği son Qamışlo patlamasının bu güçler eliyle gerçekleştirildiği kanısı güçlenmektedir.

Dr Bahoz Erdal Saldırısı Haberleri Asıl Suikasti Gerçekleştirmek İçindi!

Minbic emirlerinden Ebu Ammar sorgusunda, kısa bir süre önce gündemi hayli meşgul eden HPG komutanı Bahoz Erdal’ın Rojava Kürdistan’ında öldürüldüğü haberlerine ilişkin “YPG komutanlarının öldürülmesine yönelik ENKS ve SUK ile ortak hareket ediyoruz. Bahoz Erdal konusu bir senaryo idi. Türk MİT’i ve KDP’nin Halep’teki SUK içerisinde bulunan temsilcilerinin talebi sonucunda böyle bir senaryo hazırlandı. Amaç Bahoz Erdal’ın teknik takibe alınarak ve KDP’nin dağ alanındaki yerel istihbaratını harekete geçirerek yer tespiti yapıp hem Bahoz Erdal’ı yok etmekti. Fakat düşünüldüğü gibi Bahoz Erdal kendisinin yaşadığını anlatmak için hiçbir iletişim(telefon, telsiz) aracını kullanmadı. Bu süre içinde Türk savaş uçakları sürekli havadaydı. Telefon yada telsiz kullansaydı yeri hemen tespit edilip vurulacaktı” şeklinde itiraflarda bulunmuştu.

Tetikçilere ‘AA ve Rudaw’ı Düzenli Takip Edin’ Talimatı

Ayrıca ENKS’li itirafçı da bu ifadeleri tamamlar nitelikte itiraflarını sürdürürken, “Bize, ‘uyuyan hücreler’ konumlandıklarının söylendiği bölgeden doğru Rudaw ve Anadolu Ajansı’nın haberlerini dikkatle takip edin” diyerek bu iki yayın organını düzenli takip etmemize ilişkin talimat verdiler” diye konuştu.

 “Rudaw Peşmergenin Rojava’ya Geçişi İçin 1 Numaralı Propaganda Aracı”

Bu patlamaların hem DAİŞ’e hem KDP ve ENKS’ye hemde Türk devleti ile Rejimin işine geldiğini söyleyen ENKS’li tetikçi bu yüzden bu planlarda daha önce birbirine düşman olan Türk devleti ve Suriye rejiminin de hedef Federasyon oldu mu ortaklaştığını, amacın Güney Kürdistan ve bir kısmının Türkiye’de konumlandırılan peşmergelerin Rojava’ya geçirilmesi olduğunu söyledi. ENKS’li tetikçi, “Bu tür saldırılar sonrası Rudaw ve birçok televizyon kanalı aracılığı ile halkın iki zayıf noktası olan özellikle savunma ve sağlık üzerinden PYD, YPG ve Federasyon karşıtı propagandalar yapılıp Peşmerge’nin Rojava’ya geçişi için bir zemin hazırlandığını, Rudaw ve birçok Güney Kürdistan yayın organının bu amaçla kullanılıyor” itiraf etti. Tetikçinin itirafları çerçevesinde Rojava’da bir dizi operasyonun da gerçekleştirilmeye başlandığı edinilen bilgiler arasında.

 

Ciwan Serdeşt

Kürdistan Stratejik Araştırmalar Merkezi

www.lekolin.com - www.lekolin.org - www.lekolin.net – www.lekolin.info - www.navendalekolin.com

 

TAGS(ETIKETLER): KDP  NIN  KUZEY  SURIYE  FEDERASYONUNDA  SUIKAST  SALDIRILARI  3  

Bu Yazıya Henüz Yorum Eklenmemiş.