KDP’NİN KUZEY SURİYE FEDERASYONUNDA SUİKAST SALDIRILARI - 2
Haberler / 07 Ağustos 2016 Pazar Saat 10:34
12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
HPG Komutanlarından Bahoz Erdal’ın Kuzey Suriye’de suikasta uğradığı algısını yaratmak için bir YPG aracını patlatılmasından sorumlu tutulan ENKS’li ve SUK üyesi kontralarının ifadelerinin devamında Kuştepe kampı, Duhok, Hewlêr, Urfa ve Halep’in kırsal kesimlerinde MİT ve PARASTIN tarafından yapılan özel kamplarda 2 ay boyunca suikast ve sabotaj dallarında eğitilen 600’ün üzerinde kişinin uyuyan hücre şeklinde Rojava’da konumlandıklarını

Minbic operasyonunun başlamasıyla birlikte yeni bir konsept AKP, KDP, ENKS, DAİŞ ve SUK çeteleri tarafından devreye koyuldu. Bu konsept Minbic’i özgürleştirme operasyonunun başlarında ENKS ve SUK çetelerinin DAİŞ’e verdiği bilgiler sonucu QSD gücü olan Şems el Şemal Komutanı Faysal Ebu Leyla’nın suikast saldırısına maruz kalması ve yaşamını yitirmesi ile devreye koyulmuş ilk kirli adım bu olmuştur.

Bir önceki haberimizde HPG Komutanı Bahoz Erdal’a Kuzey Suriye’de suikast gerçekleştirildiği iddiası üzerine ENKS ve SUK Üyesi kontr-gerilla elemanlarının sorgu ifadeleri sırasında yaptıkları itiraflara yer vermiştik. İfadelere devamla bu bölümde KDP, AKP, ENKS ve SUK çeteleri arasında gelişen ve Kuzey Suriye Federasyonunun ne denli hedefe alındığı kirli planlara bir nebze de olsa ışık tutmaya çalışacağız. ENKS ve SUK üyesi Kontr-Gerilla elamanlarının sorgu ifadelerinin ikinci bölümünde şunları paylaşıyoruz;

Rojava’ya MİT-PARASTIN Tarafından Eğitilen ‘Uyuyan Hücreler’ Konumlandırıldı

‘Uyuyan Hücrelerin’ Sayısı: 600

HPG Komutanlarından Bahoz Erdal’ın Kuzey Suriye’de suikasta uğradığı algısını yaratmak için bir YPG aracını patlatılmasından sorumlu tutulan ENKS’li ve SUK üyesi kontralarının ifadelerinin devamında Kuştepe kampı, Duhok, Hewlêr, Urfa ve Halep’in kırsal kesimlerinde MİT ve PARASTIN tarafından yapılan özel kamplarda 2 ay boyunca suikast ve sabotaj dallarında eğitilen 600’ün üzerinde kişinin uyuyan hücre şeklinde Rojava’da konumlandıklarını, eğitilen kişilerin tamamının Rojava’dan Güney Kürdistan ve Türkiye illerine kaçan ENKS’li ailelerin çocukları olduklarını, Rojava’ya dönüş adı altında uyuyan hücre pozisyonu aldıklarını ve her birine görevler verildiği, zamanı gelen kişinin planını gerçekleştirmek için harekete geçtiği, kendilerinin de onlardan biri olduğunu, söyledikleri belirtildi.

Yardımlaşma Kuruluşu Aracılığıyla Mühimmat Temini KDP’den!

Kendisinin de ENKS çatısı altında faaliyet yürüten insani yardımlaşma kuruluşunda yer aldığını söyleyen ENKS’li tetikçi-itirafçı, MİT ve PARASTIN tarafından eğitilen 600 kişinin mühimmat ve mali ihtiyaçlarının İnsani Yardımlaşma Kuruluşu aracılığı ile Güney Kürdistan’dan getirildiğini söyledi. İhtiyaçları ve talepleri dahilinde mühimmatların KDP tarafından gönderildiğini itiraf eden tetikçi, bunların bir miktar gıda ve giyim malzemesi arasına gizlenerek gönderildiğini ardından bu mühimmatların uyuyan hücrelere dağıtıldığını, aynı zamanda DAİŞ’in birçok intihar saldırılarını bu yöntemle gerçekleştirdiğini, DAİŞ’in TNT ve Mühimmat ihtiyacının bu yöntemle giderildiğini itiraf etti.

Qamışlo’daki Birçok DAİŞ Saldırısı Duhok’ta Planlandı:

Amaç  Rojava’nın Yeniden İnşasında İstikrarsızlık Yaratmak!

DAİŞ’in Rojava Federasyonu ilanı ardından arttırdığı intihar saldırılarının amacını da itiraf eden ENKS’li tetikçi-itirafçı, Duhok’ta MİT ve PARASTIN kamplarında eğitim gördükleri sırada sık sık DAİŞ tipli insanların kamplarına geldiğini, bunlardan Rojava’nın Tırbespîye kentinde kısa bir süre önce yakalanan iki DAİŞ üyesi kardeşi de burada gördüğünü söyledi. Yine aynı zamanda KDP’li takım elbiseli yöneticilerinde geldiğini ve MİT üyelerinin de katılımıyla toplantılar gerçekleştirdiklerini söyledi. ENKS tetikçisi-itirafçısı ifadesine devamla şunları belirtti, “Eğitim sırasında sık sık DAİŞ, MİT, PARASTIN ve KDP’li yetkililerin katıldığı toplantılara şahit oldum. Eğitim bittikten sonra bize iki saat süren bir toplantı yapıldı. Toplantıda Rojava’da Federasyon ilanı sonrası oluşan olumlu havanın bir an önce bertaraf edilmesi gerektiği vurgulanırken bizlere bu yönlü çok görev düştüğü söylendi. Eğitime katılan kişilerin tamamı Rojava federasyonu ve Abdullah Öcalan’ın düşüncelerine karşı olduğundan her türlü görevi yerine getirmeye hazırdı. Bunun için verilen görevlerin hepsini kabul edip Rojava’da konumlandılar.”

Devam edecek: Qamişlo patlaması kimlerin eliyle gerçekleştirildi? İnsani yardım adı altında Rojava’ya ulaştırılan saldırı amaçlı mühimmatlar kimlere teslim edildi? Rojava’da saldırıları tetiklemek ve ‘uyuyan hücreleri’ uyandırmak için hangi yayın organları talimatları vermek için devrede?

 

Ciwan Serdeşt

Kürdistan Stratejik Araştırmalar Merkezi

www.lekolin.com - www.lekolin.org - www.lekolin.net – www.lekolin.info - www.navendalekolin.com

 

TAGS(ETIKETLER): KDP  nin  KUZEY  SURIYE  FEDERASYONUNDA  SUIKAST  SALDIRILARI  -  2  

Bu Yazıya Henüz Yorum Eklenmemiş.
ÇOK OKUNANLAR
SON YORUMLANANLAR

ARAMA