KDP'NİN MOSSAD AĞI MELAYÎLER’DEN NEÇİRVAN'I TASFİYE PLANI!
Haberler / 02 Ağustos 2016 Salı Saat 10:52
12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
KDP'nin çekirdek kadrosu olarak bilinen ve MOSSAD bağlantısı olan Melayîler(Melleciler-Mele Mustafacılar) adında gizli tutulan bir grup 05.05.2016 tarihinde Duhok’ta Mesrur Barzani'nin de katıldığı bir toplantı da Neçirvan Barzani'yi tasfiye etme kararını aldı. Alınan karar doğrultusunda çok sayıda kanlı eylem planı da yapıldı

KDP'nin çekirdek kadrosu olarak bilinen ve MOSSAD bağlantısı olan Melayîler(Melleciler-Mele Mustafacılar) adında gizli tutulan bir grup 05.05.2016 tarihinde Duhok’ta Mesrur Barzani'nin de katıldığı bir toplantı da Neçirvan Barzani'yi tasfiye etme kararını aldı. Alınan karar doğrultusunda çok sayıda kanlı eylem planı da yapıldı.

Duhok'ta Gizli Melayîler Toplantısı

Mesut Barzani'nin Başure Kürdistan'da tam bir hakimiyet geliştirmesi ve hegemonyasını sağlamak için, KDP'nin çekirdek kadrosu olan Melayîler 05.05.2016'de Duhok'ta gizli bir toplantı gerçekleştirdi. Toplantıya katılanlar Sirvan Barzanî, Duhok istihbarat alan sorumlusu Dilşad Mizurî, Zumar Pêşmerge komutanı Newroz Barzanî, Zaxo emniyet müdürü Abdulvahap Barzanî, Emniyet Genel Müdürü İsmet Ertuşî,  Zumar bölgesinden Polis teşkilatı adına Şeyh Lokman, yerel hükümet parlamento başkan yardımcısı Cafer İbrahim Eminkî. Toplantıyı yöneten ise Mesrur Barzani'nin olduğu öğrenildi. Katılan kişilerin aynı zamanda Parastin üyesi olduğunun da altı çizildi.

Muhalifler Uyuşturucu/Fuhuş Ticaretiyle Suçlanacak!

Toplantıda Başurê Kürdistan'da ki siyasi ve ekonomik durum değerlendirilirken, muhalif güçlere karşı faaliyet planlaması çıkarıldı. YNK ve Goran Hareketine yakın olan şirketler, dernekler ve kurumlar tam takibe alınarak, yolsuzluk ve uyuşturucu/fuhuş ticaretiyle suçlanarak tasfiye edilmesine ilişkin karar alındı. Fakat sadece diğer partilere dönük değil KDP içindeki muhalif güçlere karşı da ''temizleme operasyonunun'' başlatılması kararlaştırıldı. Neçirvan Barzani’nin tasfiye edilmesi de buna dahil.

Neçirvan'a Dönük Tasfiye Faaliyetleri

Bilindiği üzere Mesut Barzani'ye karşı KDP içi muhalif güçler kendilerini Neçirvan etrafında toplamaktadır. Muhalifler, KDP-Türkiye işbirliği, PKK'nin önerdiği Ulusal Kongreye dönük mevcut KDP çizgisiyle çelişkidedir. Mesrur Barzani Melayîler toplantısında muhaliflerin bastırılması ancak Neçirvan'ın tasfiye edilmesinden geçtiğini belirterek, Neçirvan'a dönük birçok faaliyete girişti. Mesrur, başta Neçirvan'ın en fazla etkin olduğu şehir içi asayişin kontrol altına alınıp, asayişlere dönük tedbirin artırılmasından yana. Mesrur, Parastin içi etkinken, Neçirvan asayişlerde etkin olmaktadır. Neçirvan'ın bu etkisini kırmak için asayişlere dönük tedbirler geliştirilmesi kararlaştırıldı. Mesrur, asayişlerde bulunan Parastin elemanlarına içe dönük çalışmalarını, Neçirvan ya da Mesut Barzani'ye karşı olan herkesi tespit etme emrini verdi. Mesrur, elemanlarına Neçirvan'a yakın herkesin partili olsun-olmasın takip edilmesi gerektiğini söyledi.

YNK, Goran ve Neçirvan'a Ortak Uyuşturucu Suçlaması

Duhok toplantısında Başurê Kürdistan'da muhalefetin susturulması için etkin bir karalama kampanyasının gerektiği kararlar arasındadır. Bu anlamda YNK, Goran ve Neçirvan'ın ortak bir uyuşturucu ağının oluşturduğuna ilişkin senaryonun yaratılması gerektiği söyleniyor. Uyuşturucu ağının KDP uzantısının deşifre edilmesi adı altında KDP içindeki muhalif kişilerin tutuklanması planlanıyor. KDP'nin etkin olduğu alanlarda Goran'a dönük tutuklamaların gerçekleştirilmesi planlanıyor. Uydurulmuş bir uyuşturucu ağı üzerinden Mesut'a karşı olan her etkin siyasetçi tutuklanmak istenmektedir.

Yapılan "Temizleme Operasyonları”

Başurê Kürdistan'da yaşanan son gelişmeler, bazı tutuklamaların 05.05.2016 Duhok toplantısı ardından gerçekleştiğini ortaya koyuyor. Merkez Bankası Genel Müdürünün 2005 yılından günümüze kadar 103 milyar dolar kayıp para hakkında yolsuzluk iddiası ardından tutuklanması, UB Gruba ait tüm malvarlıklarına el konulması, tüm yönetim kurullarının tutuklanması, BC Grup Empire hakkında el koyma ve Baran Çoktin hakkında yakalama kararı, Cihan grubun eski genel müdürü hakkında yakalama kararı,  Melayîler ve Mesrur Barzani tarafından planlandığı, amacın Mesut Barzani'ye potansiyel tehlike olabilecek, Neçirvan'a destek verecek kişilerin tasfiye edilmesi olduğu öne sürülüyor.

Melayîler Hakkında Kısa Bilgilendirme

Melayîler denilen grup KDP içinde Mele Mustafa taraftarlarına söylenmektedir. Bu grup Mesud taraftarı olup kendilerini tanıtırken ‘Biz partili değil Melecileriz’ diyorlar. Duhok hattında bulunan Brîfkanî, Şervanî, Mizurîler 1. dereceden kendini yakın görürken, Zebarîler ise kız alıp verme meseleleri ile bağlantılı olarak kendilerini bu gruptan görüyorlar. Melayîler, KDP’nin derin ekibi olarak tanınıyor. Melayîler grubu kendi gençlerinden oluşan 100 kişilik 18-22 yaş arası genci toplayıp 8 aylık yurtdışı eğitimine gönderme planları var. Bu gruba KDP’nin geleceği olarak bakılıyor.  Melayîler'in aynı zamanda İsrail ile derin ilişkileri olduğu, MOSSAD ile beraber çalıştıkları ve eğitildikleri öne sürülüyor.

                                                                                                                          

Goran Akreyî

Kürdistan Stratejik Araştırmalar Merkezi

www.lekolin.com - www.lekolin.org - www.lekolin.net – www.lekolin.info - www.navendalekolin.com

TAGS(ETIKETLER): KDPNIN  MOSSAD  AGI  MELAYILER  DEN  NECIRVANI  TASFIYE  PLANI    

Bu Yazıya Henüz Yorum Eklenmemiş.
ÇOK OKUNANLAR
SON YORUMLANANLAR

ARAMA