KÜRT HALK ÖNDERİ ABDULLAH ÖCALAN İÇİN SEFERBERLİK ÇAĞRISI
Haberler / 22 Temmuz 2016 Cuma Saat 10:54
12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Kürt Halk Önderi Abdullah Öcalan için Avrupa'da yaşayan Kürtler, Uluslararası Af Örgütü ve CPT'ye mektup gönderme seferberliği başlattı. Özellikle Türk devleti içerisinde oligarşik yapının birbirine girmesi sonucu yaşanan kaos nedeniyle Öcalan’ın hukuksuz bir şekilde tutulduğu İmralı ile herhangi bir görüşmenin gerçekleştirilmemesi ve taleplerin reddi ciddi tepkilere neden oluyor

Kürt Halk Önderi Abdullah Öcalan için Avrupa'da yaşayan Kürtler, Uluslararası Af Örgütü ve CPT'ye mektup gönderme seferberliği başlattı. Özellikle Türk devleti içerisinde oligarşik yapının birbirine girmesi sonucu yaşanan kaos nedeniyle Öcalan’ın hukuksuz bir şekilde tutulduğu İmralı ile herhangi bir görüşmenin gerçekleştirilmemesi ve taleplerin reddi ciddi tepkilere neden oluyor.

Darbe girişimi sonrası Kürt Halk Önderi Abdullah Öcalan'ın durumuna ilişkin endişelerin giderilmemesi amacıyla Avrupa'da yaşayan Kürtler harekete geçti. Bu çerçevede bünyesinde 250 dernek ve kuruluşu barından Avrupa'daki Kürtlerin en büyük organizasyonu olan KCDK-E uluslararası bir heyetin İmralı'ya gitmesi için CPT ve Uluslararası Af Örgütü'ne mektup gönderme seferberliği başlattı.

'Meydanlara Çıkılmalı' Çağrısı

Konuya ilişkin açıklama yapan KCDK-E Eşbaşkanı Yüksel Koç, Öcalan'ın Kürtlerin kırmızı çizgisi olduğunu belirterek, tüm Kürtlerin meydanlara çıkması gerektiğini kaydetti. Kürt kurumlarının diplomatik çalışma yapması gerektiğine dikkat çeken Koç, bu çalışmalar çerçevesinde İmraIı'ya CPT, Uluslararası Af örgütü, uluslararası bir heyetinin ve Öcalan'ın ailesinin gitmesi için görüşmeler yapılması gerektiğini söyledi.  

‘CPT Öcalan’ın Durumuna İlişkin Açıklama Yapsın!’

Herkesin CPT ve Uluslararası Af Örgütü'ne mektup göndermesi gerektiğini belirten Koç, "Kürtler bulunduğu kentlerde Af örgütü temsilciliklerine mektupları vermeli. CPT için de her kes faks, e-mail ve mektup gönderebilir. Bir kaç gün içerisinde on binlerce mektup göndermemiz gerekiyor. Özelikle CPT Öcalan'ın durumuna ilişkin bir açıklama yapsın. Bütün toplum merkezlerimiz harekete geçmeli" dedi.

Koç, Almanya başta olmak üzere, Avrupa ve dünyanın birçok ülkesinde Kürtlerin, Kürt Halk Önderi Abdullah Öcalan için alanları ve sokakları dolduracağı uyarısında bulundu.  

 

Kürdistan Stratejik Araştırmalar Merkezi

www.lekolin.com - www.lekolin.org - www.lekolin.net – www.lekolin.info - www.navendalekolin.com

 

TAGS(ETIKETLER): KURT  HALK  ONDERI  ABDULLAH  OCALAN  ICIN  SEFERBERLIK  CAGRISI  

Bu Yazıya Henüz Yorum Eklenmemiş.