ÇETELERE SEMSUR, MARAŞ, MELETΒDE PROVOKASYON EMRİ VERİLDİ!
Haberler / 21 Temmuz 2016 Perşembe Saat 10:50
12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Bakurê Kürdistan’da savaş hezimeti yaşayan ve deyim yerindeyse yaşadığı hezimeti subay ve askerlerden çıkararak savaşa sürdüğü tüm ekibi ‘darbe girişimi’ adı altında gözaltına alan AKP rejimi, savaş zeminini Kürt Alevilerin yoğunluklu yaşadıkları Semsur, Maraş, Meletî gibi kentlere taşıyarak, provokasyon emri verdi

Bakurê Kürdistan’da savaş hezimeti yaşayan ve deyim yerindeyse yaşadığı hezimeti subay ve askerlerden çıkararak savaşa sürdüğü tüm ekibi ‘darbe girişimi’ adı altında gözaltına alan AKP rejimi, savaş zeminini Kürt Alevilerin yoğunluklu yaşadıkları Semsur, Maraş, Meletî gibi kentlere taşıyarak, provokasyon emri verdi.  

Bakurê Kürdistan’da Başarısız Olan TC Askerleri Tasfiye Ediliyor

15 Temmuz’da Türk devleti oligarşisi birbirine girerek, AKP rejimi ‘Darbe girişimi’ ile yüz yüze kaldı. ‘Darbe Girişim’ gecesinde Türk Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan'ın darbeye karşı herkesi sokağa davet etti. Girişimin ertesi gününde, yapılan operasyon sonucunda darbe girişimcisi oldukları gerekçesiyle binlerce hakim, vali, asker, asker/öğrencinin bulunduğu kamu personeli gözaltına alındı, tutuklamalar ve gözaltılar da halen sürüyor.

Bakurê Kürdistan’da geçtiğimiz yıl Temmuz ayından bu yana başlatılan savaşta Türk ordusu bünyesinde bölgede yer alan hemen tüm komuta kademesi ‘Darbe girişimcisi’ sıfatıyla gözaltına alındı ve tutuklandı.

Kürdistan’da Savaş Zemini Kürt-Alevilerin Olduğu Zemine Kaydırılıyor!

AKP rejimi, Bakurê Kürdistan’da yürüttüğü savaşın başarısız olmasından kaynaklı olarak savaşın alanını Kürt Alevilerin bulunduğu bölgelere kaydırma kararı aldı. En büyük destekçisi oldukları için ise DAİŞ’in Türkiye’deki zemini ile anlaştı. Peki, DAİŞ’in TC sınırları içerisinde ‘uyuyan hücreleri’ nasıl kaydırılacak?

Kilis’te Fiili Olarak Uzlaşan AKP Rejimi, Tutuklu DAİŞ Çetelerini Serbest Bırakıyor!

Kilis’te bilindiği üzere aylardır, DAİŞ ile fiili uzlaşma halinde bulunan AKP rejimi, buradan çetelerin giriş-çıkış ve her türlü lojistik desteğinin oluşturulmasına göz yumdu. Yerel kaynaklardan elde edilen bilgilere göre, Semsur, Antep ve Urfa’da görülen DAİŞ ve çete dosyaları kapsamında gözaltına alınan ve tutuklananlar peyder pey serbest bırakıldı, tutuklu kalanlarda serbest bırakılmaya devam edecek. Serbest bırakılan çeteler, “demokrasi havarisi’ olarak Antep, Maraş, Meleti, Semsur’e kaydırılacak.”

Kürt Alevilere Saldırı Zemini Camilerde Örgütleniyor!

Yine can güvenliği nedeniyle ismini vermek istemeyen yerel kaynağımızın ifadelerine göre; “Camilerden 15 Temmuz’dan bu yana anonslar yapılıyor. Namaz için camilere gidenlere verilen vaazlarda Alevilerin derhal bölgeden çıkarılması, Suriyeli Arapların bu bölgelere yerleştirilmesi için derhal harekete geçilmesi gerektiği yoksa Suriye’den arda kalmayan şekilde savaşın buraya sıçrayacağı yönünde telkinler yapılıyor. Çıkarılan her Kürt Alevinin evine ise Suriyeli Arapların yerleştirileceği geri kalan mal varlıklarının ise dağıtılacağı, ‘Bunların mallarına el koymak helaldir’ denilerek halka hem nöbet tutulması hem de Kürt Alevileri tahrik etmeleri isteniyor. Bu işin içinde bir sürü yardım derneği yöneticileri, AKP il, ilçe örgütü yöneticileri ve üyeleri vardır” diye konuştu.

Kısa zaman içinde çok sayıda Kürt Alevinin evlerinin fişlendiği ve toplu saldırıların düzenleneceğini belirten haber kaynağımız halka kendilerini savunmaları için hazırlıklı olmaları yönünde çağrıda bulundu. Yine çok sayıda Alevi örgütü de konuya ilişkin duyarlılık ve sağduyu çağrısında bulundu.

Samara İzgin

Kürdistan Stratejik Araştırmalar Merkezi

www.lekolin.com - www.lekolin.org - www.lekolin.net – www.lekolin.info - www.navendalekolin.com

 

 

TAGS(ETIKETLER): CETELERE  SEMSUR  MARAS  MELETI  DE  PROVOKASYON  EMRI  VERILDI    

Bu Yazıya Henüz Yorum Eklenmemiş.
ÇOK OKUNANLAR
SON YORUMLANANLAR

ARAMA