KDP-AKP VE DAİŞ ORTAKLIĞINDA ORTAYA ÇIKAN YENİ GELİŞMELER!
Haberler / 20 Temmuz 2016 Çarşamba Saat 11:42
12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Bakûr ve Başûrê Kürdistan’da AKP ve KDP’nin Kürt Özgürlük Hareketi karşıtlığında ortaklığı ve birlikte hareket ettiği gün geçtikçe açığa çıkıyor. Bu ortaklıkta istihbarat çalışmalarından askeri çalışmalara, dış ilişkilerden ekonomiye, iç politikadan siyasete tüm alanlarda adeta ruh ikizi gibi hareket eden AKP ve KDP’nin geçmişte PKK karşıtlığındaki tüm hamlelerinin boşa çıkmasıyla birlikte yeni planlamalara gidiyorlar. KDP-MİT pazarlıkları ve ortaklıklarında alınan kararlar ise gün gün deşifre

Bakûr ve Başûrê Kürdistan’da AKP ve KDP’nin Kürt Özgürlük Hareketi karşıtlığında ortaklığı ve birlikte hareket ettiği gün geçtikçe açığa çıkıyor. Bu ortaklıkta istihbarat çalışmalarından askeri çalışmalara, dış ilişkilerden ekonomiye, iç politikadan siyasete tüm alanlarda adeta ruh ikizi gibi hareket eden AKP ve KDP’nin geçmişte PKK karşıtlığındaki tüm hamlelerinin boşa çıkmasıyla birlikte yeni planlamalara gidiyorlar. KDP-MİT pazarlıkları ve ortaklıklarında alınan kararlar ise gün be gün deşifre oluyor.

Şengal başta olmak üzere Başûrê Kürdistan’ın birçok alanının KDP tarafından DAİŞ’e teslim edilerek amaçlanan planlarının Kürt Özgürlük Hareketi tarafından alt üst edilmesiyle tüm kirli kozların sahaya sürüldüğü görülmektedir. R.T Erdoğan ve AKP’sinin Kürt düşmanlığının bu kadar açık olduğu dönemde KDP’nin bu ortaklığı akıllara durgunluk vermektedir.

KDP Şengal ve Medya Savunma Alanlarına Yeni Güvenlik Noktaları Kurmak İstiyor

Bakûrê Kürdistan’da R.T Erdoğan ve AKP’sinin Kürt Özgürlük Hareketi’ne karşı tekrar açtığı savaşta aldığı büyük darbelere karşı ‘güvenlik’ adı altında tüm il-ilçe giriş ve çıkışlarına kurduğu kontrol noktalarının benzerini KDP, Şengal ve Medya Savunma Alanlarına açılan tüm yollara kurma hazırlığında. Özellikle Şengal’e ağırlık verilerek “halkın bununla terbiye edilmesi ve yıldırılması!” planlanmakta. Hazırlığı yapılan yeni güvenlik noktalarında yine MİT’e yer verilmesi kararlaştırılmış ve buralardan istihbarat toplama çalışmaları yürütülmesi de kararlaştırılmıştır.

Şengal’e Müdahale Planı İçin Elî Ewnî TC’ye Giderek Toplantı Yaptı!

Mayıs ayında KDP’nin üst düzey komutanlarından olan Elî Ewnî ve yanındaki 3 kişilik bir grup ile Xabur Sınır Kapısından Türkiye’ye geçerek MİT ve Türk Genelkurmayı ile toplantılar yaparak, bu toplantılarda Şengal’e müdahale planlanmıştır. Müdahale ile birlikte Kürt Özgürlük Hareketi’nin hem Şengal’de hem de Başûrê Kürdistan’da etkinliğini kırmak isteyen KDP ve AKP, yine bunun dışında Garê, Metina ve Haftanin alanlarına saldırılar planlamışlardır.

Şengal Operasyonu İçin Kaynak Çalışmaları Yürüten KDP, DAİŞ ile İşbirliği Yapıyor

Dibeka Kampına Yerleştirilenlerden 100 Dolar Alınıyor!

Başûrê Kürdistan’da var olan ekonomik kriz yüzünden planlanan Şengal operasyonuna kaynak bulamayan KDP, DAİŞ ile işbirliği yapıyor. Musul’dan çıkan halkı gelir kapısına çevirerek yapılacak operasyon için kaynak oluşturmaya çalışan KDP, anlaştığı DAİŞ ile çıkan Arap halkından kişi başı 100$ (dolar) alarak Hewlêr’e bağlı Dibeka’da oluşturulan kampa yerleştirmektedir. Yine DAİŞ’ten ucuza aldığı petrolü T.C’ye Xabur Sınır Kapısı üzerinden gönderen KDP kaynak için tüm kirli anlaşmalara gitmektedir.

Goran Akreyî

Kürdistan Stratejik Araştırmalar Merkezi

www.lekolin.com - www.lekolin.org - www.lekolin.net – www.lekolin.info - www.navendalekolin.com

TAGS(ETIKETLER): KDP-AKP  VE  DAIS  ORTAKLIGINDA  ORTAYA  CIKAN  YENI  GELISMELER    

Bu Yazıya Henüz Yorum Eklenmemiş.