KDP ‘REFORM’ DEDİ REFORMUN GERÇEK YÜZÜ AÇIĞA ÇIKTI!
Haberler / 06 Temmuz 2016 Çarşamba Saat 12:40
12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
KDP’nin ekonomik krizden çıkış ve reform adı altında almış olduğu kararların gerçek nedeni açığa çıktı: suçlu üretilecek! KDP’ye yakın bir basın mensubundan edinilen bilgilere göre önümüzdeki günlerde Neçirvan Barzani’ye ait çok sayıda iş alanı soruşturma altına alınacak ve sosyal medyada KDP kara propagandayı aktifleştirecek. Aynı zamanda Mesut ve Mesrur Barzani’ye yakın olmayan tüm iş insanlarının mercek altına alınacağı belirtilenler arasında

KDP’nin ekonomik krizden çıkış ve reform adı altında almış olduğu kararların gerçek nedeni açığa çıktı: suçlu üretilecek! KDP’ye yakın bir basın mensubundan edinilen bilgilere göre önümüzdeki günlerde Neçirvan Barzani’ye ait çok sayıda iş alanı soruşturma altına alınacak ve sosyal medyada KDP kara propagandayı aktifleştirecek. Aynı zamanda Mesut ve Mesrur Barzani’ye yakın olmayan tüm iş insanlarının mercek altına alınacağı belirtilenler arasında.

Yaşanan ekonomik krizi sözde reform hesapları ile aşmaya çalışan KDP’nin asıl amacının kendisini aklayıp suçu başkalarına yüklemek olduğu açığa çıktı! Bilindiği üzere Başurê Kürdistan’ın da çok yoğun bir şekilde ekonomik bir kriz yaşanmakta ve yaşanan bu ekonomik kriz her geçen gün gelişerek derinleşmekte. KDP, krizden çıkış için AKP/Türk devleti aklı ile dolu zamlar başta olmak üzere çok sayıda reform kararı aldı.

KDP Reform Paketine Göre Mal Varlıkları Merci Altın Alınacak

Mesud Barzani’nin partisi KDP’nin aldığı kararların birincisi şöyleydi: KDP üyeleri, KDP kurumlarında çalışan veya onların referansıyla çalışan kişilerin mal varlığı gözden geçirilecek, yasadışı yollarla elde edilen mal varlığı, ilgili mercilere iade edilecek!

Tabi alınmış olan bu karar gerçeğe uygun bir şekilde yerine getirilmeyip bu süreçte Mesut-Mesrur Barzani tarafından hedefe alınmış olan Neçirvan Barzani’ye yükleme girişimleri bulunuyor. Neçirvan Barzani’ye yakınlığı ile bilenen bir banka yöneticileri ile birlikte gözaltına alınarak tutuklandı ve girişimler sonucu yalnızca üst düzey yöneticileri serbest bırakıldı. Ancak hala çok sayıda banka çalışanını tutuklu bulunduğu biliniyor.

Mesrur-Mesut Barzani Medyasında Neçirvan Barzani Hedef Gösterilecek!

K24’de çalışan bir basın mensubundan alınan bilgilere göre, “Yolsuzlukla mücadelede alınan kararın Neçirvan’a yüklemek içinde alt yapı hazırlıkları yapılıyor. Bizden, Neçirvan Barzani’nin haberlerini yapmamamızı yaptığımız taktirde ise eleştirel bir dil kullanmamızı istediler” şeklinde.

Yolsuzluklarla mücadele adı altında önümüzdeki süreçte Neçirvan Barzani’ye ait çok sayıda iş yerine ‘yolsuzluk’ adı altında soruşturma başlatılacağını belirten kaynağımız, KDP’nin de sosyal medyada atak başlatacağını kaydederek, karalama ve ekonomik krizi birkaç ismin üstüne yükleme işinin buradan daha yoğun işleneceğini kaydetti.

Rijwan Mistefa - Hewlêr                                                                                                          

Kürdistan Stratejik Araştırmalar Merkezi

www.lekolin.com - www.lekolin.org - www.lekolin.net – www.lekolin.info - www.navendalekolin.com

 

TAGS(ETIKETLER): KDP  REFORM  DEDI  REFORMUN  GERCEK  YUZU  ACIGA  CIKTI    

Bu Yazıya Henüz Yorum Eklenmemiş.
ÇOK OKUNANLAR
SON YORUMLANANLAR

ARAMA