İNSANSIZ HAVA ARAÇLARINA DAİR BİLİNMEYENLER YAKINDA SİTEMİZDE!
Teknoloji / 02 Temmuz 2016 Cumartesi Saat 07:25
12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Günümüzde keşif uçaklarının düzenli ordu savaşlarında etkisi azımsanmayacak ölçüde kendisini gösterdi. İnsansız hava araçları, keşif ve istihbarat amaçlı araçlar, hem keşif hem de vuruş özelliği bulunanlar olmak üzere çok birkaç sınıfa ayrılıyor ancak nitelik ve çıkış mantığı itibariyle istihbarat ve savaşta üstün güç konuma gelmek amacıyla kullanılıyor. Peki keşif uçaklarına dair bilinmeyenler, türleri ve teknolojik özellikleri nelerdir

Günümüzde keşif uçaklarının düzenli ordu savaşlarında etkisi azımsanmayacak ölçüde kendisini gösterdi. İnsansız hava araçları, keşif ve istihbarat amaçlı araçlar, hem keşif hem de vuruş özelliği bulunanlar olmak üzere çok birkaç sınıfa ayrılıyor ancak nitelik ve çıkış mantığı itibariyle istihbarat ve savaşta üstün güç konuma gelmek amacıyla kullanılıyor.

Peki, keşif uçaklarından salt sonuç alıcı mıdır? Hangi ülkeler tarafından, hangi modellerde üretilmiştir, nerelerde kullanılmaktadır, insansız hava-keşif araçlarından korunma yöntemleri nelerdir gibi çok sayıda merak edilen soruyu önümüzdeki günlerde lekolin.org olarak dizi şeklinde cevaplandırmaya çalışacağız. 

lekolin.org Haber Merkezi

Kürdistan Stratejik Araştırmalar Merkezi

www.lekolin.com - www.lekolin.org - www.lekolin.net – www.lekolin.info - www.navendalekolin.com

 

TAGS(ETIKETLER): INSANSIZ  HAVA  ARACLARINA  DAIR  BILINMEYENLER  YAKINDA  SITEMIZDE    

Bu Yazıya Henüz Yorum Eklenmemiş.