ERDOĞAN TALİMAT VERDİ, İÇ İNFAZ BAŞLADI!
Haberler / 14 Haziran 2016 Salı Saat 11:00
12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
PÖH ve JÖH çeteleri savaş alanlarında verdikleri ağır kayıpları sonucu çareyi kaçmakta buluyor. Saray ise bu kaçışların önünü almak için ''iç infaz'' talimatı verdi. Ayrılmak isteyen, alan değiştirmek isteyen ve Cemaate yakın olan PÖH ve JÖH çeteleri, infaz ediliyor, infazlara ise kaza süsü veriliyor

PÖH ve JÖH çeteleri savaş alanlarında verdikleri ağır kayıpları sonucu çareyi kaçmakta buluyor. Saray ise bu kaçışların önünü almak için ''iç infaz'' talimatı verdi. Ayrılmak isteyen, alan değiştirmek isteyen ve Cemaate yakın olan PÖH ve JÖH çeteleri, infaz ediliyor, infazlara ise kaza süsü veriliyor. 

Kaçmanın Bedeli İnfaz!

PÖH ve JÖH çeteleri Kürdistan kentlerinde başlattıkları savaşta başarılı olamayıp büyük kayıplar verince çareyi kaçmakta aradılar.  Saray bu durumu fark edince savaşı kaybetme korkusuyla dış ülkelerden farklı vaatlerle kandırarak getirttiği savaşçıları kaçan çetelerinin boşluğunu doldurmak için Kürdistan da halka karşı savaştırma kararı aldı. Fakat asıl sorun burada ortaya çıkıyor! Bu çetelerin takviyesi başlayınca PÖH ve JÖH çeteleri bu durumdan faydalanarak daha çok kurtuluş olarak gördükleri kaçışlara yelteniyorlar. Erdoğan, kaçışların önünün alınması için JÖH ve PÖH’ten ayrılmak isteyen, alan değiştirmek isteyen Gülen cemaatine yakın olanlar hakkında “vurun!” emri verdi. 

F.A. ‘Arkadaşımı İnfaz Edip Bizi Tehdit Ettiler’

 F.A.(27) adlı PÖH çetesi halk direnişi karşısında korktuğunu, savaşmak ve ölmek istemediğini, bunun içinde bulduğu ilk fırsatta kaçtığını anlattı. AKP Kürdistan ve Türkiye de çevirdiği kirli oyunların ortaya çıkmasından korktuğu için kaçan çete üyelerini infaz etmeye başladı. Kaçan çetelerden biri olan F. A. daha önce kaçmayı deneyen arkadaşının yakalanıp herkesin gözü önünde infaz edildiğini anlattı. Bu olayın herkese büyük ders olması gerektiğini ve bir daha böyle bir yola başvurmamaları gerektiğini söylediklerini açıkladı.

F. A. bu olayın ilk olmadığını fakat bire bir şahit olduğu tek olay olduğunu anlattı. “Bildiğim kadarı ile şu ana kadar 13 arkadaşımız infaz edildi, kimine kaza süsü verildi kimine ise çatışmalarda şehit düştü denildi. Kaçmak isteyenleri önce darp ediyorlar sonra infaz ediyorlar” dedi.

Oğlumu Devlet Öldürdü! 

Aylardır oğlundan haber alamayan Kılıç ailesi yetkili yerlere başvurup bilgi almak istedi. Fakat bütün çabalarına rağmen hiç bir bilgi alamayan aile bu durumdan şüphelenerek yeni arayışlara girdi.  Kılıç ailesi kısa süre önce evlatlarının cenazesini buldu. Bu durumu anlatan anne oğlunun cenazesinin tanınmayacak durumda olduğunu ve vücudunda darp izlerinin bulunduğunu anlattı. Saray çeteleri Kılıç ailesine PÖH elemanının çatışmada öldüğünü söylemiş.

Anne; “Oğlumun cenazesi tanınmayacak durumdaydı, vücudunda kırık kemikler ve başında bir mermi izi vardı. Çocuğum madem çatışmada şehit olmuş, neden cenazesinde darp izi ve kırık kemikler var? Oğlum benimle son konuşmasında geri dönmek istediğini, ölmek istemediğini ama buna izin vermediklerini söyledi. Evladım savaşmak istemediği ve geri dönmek istediği için devlet onu öldürdü.” 

Başımızı Ağrıtırsanız, İşinizi Bitiririz!

Kılıç ailesi cenazeyi gördükten sonra saray çetelerinin kendilerine yaptığı açıklamayı doğru bulmayınca bu olayı kurcalamaya başladı. Aile bazı gerçeklere ulaşınca saray çeteleri olayın gün yüzüne çıkmaması için saraydan aldıkları talimatlarla aileyi tehdit etmeye başladı. “Bu uydurduğunuz hikayeleri çevrede yayar yada birileriyle paylaşırsanız sizin için iyi şeyler olmaz, başımızı ağrıtırsanız sizin için iyi olmaz”  gibi sözler kullandı. Aile fertleri, savaşmak istemeyen evlatlarının devlet tarafından infaz edildiğini söyledi.

 

Zenan Baran

Kürdistan Stratejik Araştırmalar Merkezi

www.lekolin.com - www.lekolin.org - www.lekolin.net – www.lekolin.info - www.navendalekolin.com

 

TAGS(ETIKETLER):  ERDOGAN  TALIMAT  VERDI  IC  INFAZ  BASLADI    

Bu Yazıya Henüz Yorum Eklenmemiş.
ÇOK OKUNANLAR
SON YORUMLANANLAR

ARAMA