TÜRKİYELİ EMEK ÖRGÜTLERİ KARAR ALDI: 1 MAYIS TAKSİM’DE!
Haberler / 14 Nisan 2016 Perşembe Saat 13:14
12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
DİSK Başkanlar Kurulu'nun kutlamaların Taksim'de yapılacağına ilişkin kararının ardından bir araya gelen KESK, DİSK, TMMOB ve TTB, yürüttükleri tartışmalar sonrasında 1 Mayıs'ı Taksim'de kutlama konusunda anlaştı. Alınan ortak karar yarın İstanbul'da söz konusu emek ve meslek örgütlerinin yapacağı ortak basın açıklaması ile kamuya duyurulacağı bildirildi

KESK, DİSK, TMMOB ile TTB İstanbul'daki 1 Mayıs kutlamalarının nerede yapılacağına ilişkin yürütülen tartışmaya son noktayı koydu. Taksim'in 1 Mayıs alanı olduğu konusunda anlaşan, emek örgütleri kutlamaları Taksim'de yapmaya karar aldı.


DİSK Başkanlar Kurulu'nun kutlamaların Taksim'de yapılacağına ilişkin kararının ardından bir araya gelen KESK, DİSK, TMMOB ve TTB, yürüttükleri tartışmalar sonrasında 1 Mayıs'ı Taksim'de kutlama konusunda anlaştı. Alınan ortak karar yarın İstanbul'da söz konusu emek ve meslek örgütlerinin yapacağı ortak basın açıklaması ile kamuya duyurulacağı bildirildi.

‘Valilerden İzin Almak Gibi Bir Durumumuz Yok’


Akşam saatlerinde TTB binasında toplantıya ilişkin kısa bir bilgi veren KESK Eş Genel Başkanı Lami Özgen, geçen yıllarda olduğu gibi bu yılda yapacakları kutlamalar için valiliklerden izin almak gibi bir durumda olmadıklarını belirterek, "Hükümete düşen görev yurttaşların güvenliğini sağlamaktır" dedi. Özgen, hükümetin engel çıkarmamasını isteyerek, emek cephesinin 1 Mayıs'ta taleplerini dile getireceğini söyledi. 

 

Samara İzgin

Kürdistan Stratejik Araştırmalar Merkezi

www.lekolin.com - www.lekolin.org - www.lekolin.net – www.lekolin.info - www.navendalekolin.com

 

TAGS(ETIKETLER): TURKIYELI  EMEK  ORGUTLERI  KARAR  ALDI  1  MAYIS  TAKSIM  DE    

Bu Yazıya Henüz Yorum Eklenmemiş.