SUR KATLİAM FOTOĞRAFLARININ DÜŞÜNDÜRDÜKLERİ
Haberler / 14 Mart 2016 Pazartesi Saat 21:01
12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Tahir Elçi’nin katledilmesi olayından tanıdığımız Mahsun Gürkan’ın cenazesinin paletli tankın ezerek çekilmiş fotoğrafı çok şey düşündürtüyor. Gürkan, 6 arkadaşı ile birlikte yaralı halde bulundukları yerden çıkarılmayı bekliyordu

Tahir Elçi’nin katledilmesi olayından tanıdığımız Mahsun Gürkan’ın cenazesinin paletli tankın ezerek çekilmiş fotoğrafı çok şey düşündürtüyor. Gürkan, 6 arkadaşı ile birlikte yaralı halde bulundukları yerden çıkarılmayı bekliyordu.

Amed’in Sur ilçesinde yaralı halde bulunduğu odada, 6 arkadaşı ile birlikte bekleyen ve simasını Tahir Elçi’nin katledilmesi olayından tanıdığımız Mahsum Gürkan’a ait olduğu iddia edilen cenazenin fotoğrafı twitter’da “Perde Arkası” sosyal paylaşım adresinden yayınlandı.

Bedeni Paletli Tank İle Ezildi, Gürkan’a Ait Olduğu İsnat Edilen Silah İse “Tertemiz”

Fotoğraf karesinde; paletli tank ile bedenin ezildiği görülen Gürkan yer alırken, ona ait olduğu iddia edilen silah ise hiçbir hasar almamış vaziyette baş ucunda duruyor.  Gürkan’a ait olduğu imajı verilmeye çalışılan silahın “tertemiz” oluşu dikkat çekerken akıllara hem Sur’da yaralı halde bekleyen 7 kişinin infazını hem de “infaz kurgusunu” getiriyor.

Tahir Elçi’yi “Vurduğu” İddia Edilen Gürkan Silahı Ters Tutmuştu!

Tahir Elçi katledildiği esnada koşarak önünden geçen iki gençten biri olan Mahsun Gürkan, olay anında elindeki silahı ters tutmuştu ve silahı ateşlemediği ortaya çıkmıştı. Gürkan'ın silahı ters tutan ve önden koşarak olay yerinden uzaklaştığı anın görüntüleri sonucu Elçi'yi vuranların bu gençler olmadığı ve Elçi'nin polis kurşunuyla katledildiği kesinleşmişti.

Gürkan, Yaralı Şekilde Bir Oda Mahsur Kalmıştı

"Perde Arkası"nın paylaştığı Gürkan'a ait olduğu iddia edilen bu fotoğraflarla Kürt gençleri üzerindeki vahşetin boyutlarını bir kez daha gözler önüne serildi. Gürkan, Sur'da dün 3'ü ağır 7 kişinin evin bir odasında mahsur kalan kişilerden biriydi. Sur’da yaralı halde bulunanlar ile kurulan iletişimde, “Yaralı olan arkadaşlarımız var, eğer ölü bedenlerimize ulaşılırsa bilin ki infaz edilmişizdir” sözleri ardından fotoğrafların yayınlanması, yaralıların infaz edildiğini ortaya koyuyor.

Gürkan’ın infaz edildikten sonra mı paletli tank ile ezildiği ise henüz bilinmiyor. Emniyet ve Diyarbakır Valiliği yetkilileri ise “çatışma çıktı” şeklinde infazı yalanlamaya çalışıyor.

Samara İzgin / Amed

Kürdistan Stratejik Araştırmalar Merkezi

www.lekolin.com - www.lekolin.org - www.lekolin.net – www.lekolin.info - www.navendalekolin.com

 

TAGS(ETIKETLER): SUR  KATLIAM  FOTOGRAFLARININ  DUSUNDURDUKLERI  

Bu Yazıya Henüz Yorum Eklenmemiş.