KDP: TALİMATI TC KONSOLOSLUĞUNDAN ALDIK..!
Haberler / 06 Mart 2016 Pazar Saat 08:33
12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
KDP’nin istihbarat örgütü Parastın ve KDP’ye ait asayiş güçleri Hewlêr’de halkı fişliyor. KDP’nin istihbarat örgütü Parastın, Türkiye’nin istihbarat örgütü MİT’in yıllardır halkı baskı altında tutmak için kullandığı “fişleme” yöntemini kullanmaya başladı

KDP’nin istihbarat örgütü Parastın ve KDP’ye ait asayiş güçleri Hewlêr’de halkı fişliyor. KDP’nin istihbarat örgütü Parastın, Türkiye’nin istihbarat örgütü MİT’in yıllardır halkı baskı altında tutmak için kullandığı “fişleme” yöntemini kullanmaya başladı.

Bakurê Kürdistan’da 24 Temmuz’dan bu yana Kürt halkına her türlü zulmü, baskı yöntemini ve katliamı reva gören AKP’ye başta Almanya olmak üzere AB ülkelerinin sessiz kalışlarına ve katliamlara destek sunmasına Başurê Kürdistan partilerinden KDP’de eklendi. Türk devletinin Cizre’de gerçekleştirdiği katliamda şuana kadar 180 kişinin cenazesine ulaşıldı. Bu katliamı görmezden gelen KDP, Cizre katliamını kınamadığı gibi Başurê Kürdistan’da gerçekleştirilmek istenen gösterilere karşı şiddet kullanmaktan kaçınmıyor.  Halk gösterilerini bastırmada yandaşı ve destekçisi AKP’den öğrendiği yöntemleri uyguluyor.

“Türk devletinden talimat aldık!”

Kürt Halk Önderi Abdullah Öcalan’ın, bölge ve küresel güçler tarafından gerçekleştirilen bir komplo ile 15 Şubat 1999’da Türkiye’ye getirilişinin yıldönümünde Kürdistan’ın dört parçasında ve dünyada bir çok merkezde protesto edilerek kınandı. Aynı çerçevede 15 Şubat’ta Başurê Kürdistan’ın birçok kentinde protesto eylemleri ve kınama gösterileri yapıldı. KDP Peşmergesi ve asayiş güçleri Duhok, Zaxo ve Hewler’de düzenlenmek istenen protesto gösterilerine saldırarak, Hewlêr giriş-çıkışlarını kapatmış, Maxmur halkının Hewlêr’e girişine izin vermemişti.  

15 Şubat komplosu protestolarına katılan ve Hewlêr’de ikamet eden Hemin M.A. isimli bir yurttaş KDP’nin gösterilere çok acımasızca saldırdığını belirterek KDP’nin bu düşmanca tutumunu kınadı. Hemin, “ Peşmerge ve asayiş içerisinde tanıdıklarım var. Söylediklerine göre kendilerine Hewlêr’deki Türk konsolosluğu talimat vermiş. Mesut Barzani’de Erdoğan’ın emir askeri gibi talimatın yerine getirilmesini istemiş. Yapılanalar gösterilere saldırılmasıyla sınırlı değil…”  

KDP’den yeni fişleme politikası

15 Şubat protesto gösterilerine katılanlardan kameraya alınanların evlerine tek tek Parastın ve asayiş elemanları giderek aileleri fişliyor, aileler hakkında bilgi topluyor.  Aile fertleri ve bireyleri tek tek asayişlere çağırılarak parmak izleri ve fotoğrafları çekiliyor.  Protesto gösterilerine katılanların evlerine kapı altlarına tehdit mektupları bırakılarak Hewlêr’i terk etmeleri isteniyor.

Goran Akreyî                                                                  

Kürdistan Stratejik Araştırmalar Merkezi

www.lekolin.com - www.lekolin.org - www.lekolin.net – www.lekolin.info - www.navendalekolin.com

TAGS(ETIKETLER): KDP  TALIMATI  TC  KONSOLOSLUGUNDAN  ALDIK    

Bu Yazıya Henüz Yorum Eklenmemiş.