NUSAYBİN LOJMANI SALDIRISINDA ÖLÜ SAYISI GİZLENİYOR: 13 POLİS ÖLDÜ
Haberler / 04 Mart 2016 Cuma Saat 10:16
12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Nusaybin’de sabah 06.00 sularında meydana gelen patlamada ölü sayısı gizleniyor. Nusaybin Devlet Hastanesi’nde çalışan bir kaynaktan elde edilen bilgilere göre patlamada 13 polis öldü

Nusaybin’de sabah 06.00 sularında meydana gelen patlamada ölü sayısı gizleniyor. Nusaybin Devlet Hastanesi’nde çalışan bir kaynaktan elde edilen bilgilere göre patlamada 13 polis öldü!

Mardin’in Nusaybin ilçesinde İpek Yolu üzerinde bulunan Bölge Trafik Şube Müdürlüğü ile bitişik lojmanlara sabah suları 06.00 civarında meydana gelen patlamada 2 polisin öldüğü açıklandı. Bomba yüklü araçla gerçekleştirildiği belirtilen Nusaybin lojman saldırısı sırasında ölen polislerin sayısının gizlendiği ortaya çıktı. Nusaybin Devlet Hastanesi’nde çalışan bir kaynaktan elde edilen bilgiye göre Nusaybin’de ölen polis sayısı 13.

“13 Polis Cesedini Torbalara Koyduk, Diğerlerinin Nereye Götürüldüğünü Görmedim”

İsmini vermek istemeyen sağlık personeli, ölüleri Polis Özel Harekat çetelerinin de dahil olduğu çalışma ile patlama mahallinden çıkardıklarını ve 13 cesedi torbalara koyduklarını polis çete cenazelerinin yalnızca 2’sinin kendilerine teslim edildiğini diğerlerinin ise yaralıların Mardin Devlet Hastanesi ve Kızıltepe Devlet Hastanesi’ne götürüldükleri sırada nereye götürüldüğünü görmediklerini aktardı.

Nusaybin lojman saldırısında 13 polis ölürken, 35’i de yaralandı. Yaralılar Mardin ve Kızıltepe Devlet Hastaneleri’ne kaldırıldı.

Lojman saldırısının dışında ise Nusaybin’de 2 ayrı noktada daha patlamaların meydana geldiği bildirildi.

 

Dilgeş Yerlikaya

Kürdistan Stratejik Araştırmalar Merkezi

www.lekolin.com - www.lekolin.org - www.lekolin.net – www.lekolin.info - www.navendalekolin.com

 

TAGS(ETIKETLER): NUSAYBIN  LOJMANI  SALDIRISINDA  OLU  SAYISI  GIZLENIYOR  13  POLIS  OLDU  

Bu Yazıya Henüz Yorum Eklenmemiş.
ÇOK OKUNANLAR
SON YORUMLANANLAR

ARAMA