AKP ÇETE DEVLETİ ŞIRNAK’TA SINIR TANIMIYOR!
Haberler / 26 Şubat 2016 Cuma Saat 13:03
12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Bakurê Kürdistan il ve ilçelerinde aylardır devam eden öz yönetim direnişlerini engellemeye ve tasfiye etmeye çalışan Türk Devleti, elindeki tüm imkânları kullanıyor. Öz yönetim direnişlerinin olduğu bölgelere korucular sevk edilirken, okullar, hastane acil servisleri ve 112 acil servis araçları PÖH (Polis Özel Harekât) ve JÖH’e (Jandarma Özel Harekât) verildi

Bakurê Kürdistan il ve ilçelerinde aylardır devam eden öz yönetim direnişlerini engellemeye ve tasfiye etmeye çalışan Türk Devleti, elindeki tüm imkânları kullanıyor. Öz yönetim direnişlerinin olduğu bölgelere korucular sevk edilirken, okullar, hastane acil servisleri ve 112 acil servis araçları PÖH (Polis Özel Harekât) ve JÖH’e (Jandarma Özel Harekât) verildi.

Okul Yurtları ve Üniversite kampüslerinde öğrenci yerine artık PÖH ve JÖH var!

Türk Devleti, Bakurê Kürdistan’da gelişen öz yönetim direnişlerine karşı yaptığı operasyonlarda zor anlar yaşıyor. Türk devleti ve ordusunun bütün imkanlarına rağmen Öz yönetim direnişleri karşısında yenilgiye uğruyor. Alınan bilgilere göre Şırnak/Cizre yolu üzerinde bulunan öğrenci yurtları, Milli Eğitim Müdürlüğü’nün talimatı ile AKP-saray çetelerine teslim edildi. Şırnak’ın girişinde yapılan üniversite kampüsünün tamamı da sözde PÖH ve JÖH isimleri verilen saray çetelerine devredildi.

112 Acil Servis Personellerinin İzinleri İkinci Bir Emre Kadar Kaldırıldı

Şırnak Devlet Hastanesi’nde çalışan personellerin bütün izinleri saray çetelerinin isteği üzerine ikinci bir emre kadar kaldırıldı. Acil servis personelinin hastane binasında gece ve gündüz kalmaları için Valilik tarafından genelge yayınlandı. 112 Acil Servis binası öz savunma direnişlerinin en yoğun olarak örgütlendiği Dicle mahallesinin girişinde bulunuyor. 

Hastane Çevresi Keskin Nişancı-Özel Polis Çeteleri Kıskacında

Ayrıca hastane binasının çatısına ve çevresine yerleştirilen 20 civarında saray çetesi suikastçı olarak hastanede nöbet tutuyorlar. Hastane çatısı üzerinden sağa sola ateş eden bu çeteler şuana kadar 4 vatandaşı yaraladılar. Hastaneye giriş ve çıkışlarda saray çetelerinin keyfi uygulamaları ise tepkilere neden oluyor.

Başarısız olan Bordo Berelilerden sonra sıra köy korucularında

Öz Yönetim direnişlerinin devam ettiği Şırnak’ta Mılakêri köyünün korucularından Deham, Reşit ve Battal adındaki korucular, devlet güçlerinin talimatıyla halka karşı örgütlenip her biri yirmi kişiden oluşan korucu timleri oluşturdular. Kendileri de keskin nişancı olarak nöbet tutuyorlar. Nöbet tuttukları yerlerden bir tanesi de Şırnak Uludere ilçesinin yolu üzerindeki il özel idaresine ait şantiyedir, burası aynı zamanda polis noktası olarakta kullanılıyor. Bu şantiyeye daha önce HPG güçleri eylem düzenlemişti. Oluşturulan korucu timleri her gün 24 saatlik nöbetler için iki tim halinde Mılakêri köyünden minibüsle tümene geliyor, oradan da zırhlı polis araçlarıyla nöbet tutacakları yerlere aktarılıyorlar.

Ajan köy korucuları iş başında!

Tümende görev yapan Yavuz adındaki Binbaşı; Güney Çam, Mılakêri, Niyar, Gundık, Banêbotyanê köylerindeki koruculardan şehir merkezinde oturan akrabalarını ziyaret edip, mahallerin durumuyla ilgili bilgi toplamalarını istedi. Aynı zamanda polis saldırılarından kaynaklı boşaltılan evlere de keskin nişancı yerleştirmeleri ve halk arasında devlet propagandası yapmaları yönünde talimat verdi.

 

Zenan Baran

Kürdistan Stratejik Araştırmalar Merkezi

www.lekolin.com - www.lekolin.org - www.lekolin.net – www.lekolin.info - www.navendalekolin.com

 

TAGS(ETIKETLER): AKP  CETE  DEVLETI  SIRNAK  TA  SINIR  TANIMIYOR    

Bu Yazıya Henüz Yorum Eklenmemiş.