İDİL HAVADAN SUR KARADAN VURULUYOR
Haberler / 24 Şubat 2016 Çarşamba Saat 10:28
12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
İdil, Yeni Mahalle sabah saatlerinde top atışları ile güne başlarken, kobralar helikopterler ele yoğun hava saldırına devam ediyor. Amed’in Sur ilçesinde ise 200 sivilin bulunduğu alana top atışları yoğun şekilde devam ettiği kaydedildi

İdil, Yeni Mahalle sabah saatlerinde top atışları ile güne başlarken, kobralar helikopterler ele yoğun hava saldırına devam ediyor. Amed’in Sur ilçesinde ise 200 sivilin bulunduğu alana top atışları yoğun şekilde devam ettiği kaydedildi.

İdil’de Saldırılar Kobralarla Havadan Devam Ediyor

İdil’in Xirapşeref Köyü ve TOKİ konutlarına yerleştirilen tanklardan Yeni Mahalle bombalanıyor. 9’ccu gününü geride bırakan saldılar nedeniyle çok sayıda ev yıkılırken, bazı evlerden duman yükseliyor. Kentin semalarında 2 adet helikopter havalanarak, mahalleyi yoğun bombardıman altına almaya başlarken hava saldırısının devam ettiği kaydedildi.

Sur’da Elif Su Bebek ve 200 Sivil Top Atışları Altında

Amed’in Sur ilçesinde saldırılar 85’nci gününde top atışları ile devam ediyor. Aralarında Elif Su isimli 4 aylık bebeğin yanı sıra 200 sivilin bulunduğu mahalleye dönük saldırılar günün erken saatlerinden itibaren aralıksız sürüyor. Dicle Fırat Kültür Merkezi’nde ise öz yönetim direniş nöbeti devam ediyor.

 

Lekolin Haber Merkezi

Kürdistan Stratejik Araştırmalar Merkezi

www.lekolin.com - www.lekolin.org - www.lekolin.net – www.lekolin.info - www.navendalekolin.com

 

TAGS(ETIKETLER): IDIL  HAVADAN  SUR  KARADAN  VURULUYOR  

Bu Yazıya Henüz Yorum Eklenmemiş.
ÇOK OKUNANLAR
SON YORUMLANANLAR

ARAMA