AKP, ABDULLAH GÜL İLE “YOLLARINI AYIRDI”
Haberler / 23 Şubat 2016 Salı Saat 15:58
12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
AKP’de sular durulmuyor. Kurucu üyelerinin gün be gün uzaklaştığı ya da eski AKP Hükümeti Sözcüsü Hüseyin Çelik’in de dediği gibi, “Kurucu üyelerin yüzde 98’i bir şekilde uzaklaştırıldı.” AKP’de yaşanan kriz çarpıcı biçimde kendisini gösteriyor

AKP’de sular durulmuyor. Kurucu üyelerinin gün be gün uzaklaştığı ya da eski AKP Hükümeti Sözcüsü Hüseyin Çelik’in de dediği gibi, “Kurucu üyelerin yüzde 98’i bir şekilde uzaklaştırıldı.” AKP’de yaşanan kriz çarpıcı biçimde kendisini gösteriyor. 

“Cemaat” ile yollarını ayırdıktan sonra suların bir türlü durulmadığı AKP’de yaşanan “iç tartışmalar” “haneye sığmaz” oldu. AKP kurucularından Hüseyin Çelik’in “Parti kurucularının yüzde 98’i dışlanıyor” söylemi ise kendisini daha bariz belli ediyor. Eski Hükümet Sözcüsü ve parti kurucularından Bülent Arınç’ın AKP ile ilgili ilginç açıklamaları ve Suat Kılıç, Sadullah Ergin başta olmak üzere çok sayıda AKP Kurucu Üyesi sıfatı taşıyan ismin “yeni arayış” içerisinde oldukları tartışılıyor.

AKP’deki Çatlağın Resmi Sitedeki Yeri!

Abdullah Gül Kurucu Üye Listesinden Çıkarıldı

AKP resmi sitesinde yer alan kurucu üye listesinin birinci sırasında Türk Cumhurbaşkanı R. Tayyip Erdoğan yer alıyor. Listenin hemen ikinci sırasında gelen eski Cumhurbaşkanı ve AKP kurucu üyesi Abdullah Gül’ün isminin yanı sıra Yaşar Yakış ismi de listeden kaldırıldı. Sitenin eski imajında yer alan isimlerin yeni imaj sayfasında görülmemesi dikkat çekerken, Gül’ün isminin 10 Şubat’ta Cumhurbaşkanı Erdoğan ile görüşten sonra çıkarıldı.

 

Samara İzgin

Kürdistan Stratejik Araştırmalar Merkezi

www.lekolin.com - www.lekolin.org - www.lekolin.net – www.lekolin.info - www.navendalekolin.com

 

TAGS(ETIKETLER): AKP  ABDULLAH  GUL  ILE  YOLLARINI  AYIRDI    

Bu Yazıya Henüz Yorum Eklenmemiş.